Komunikat końcowy Mistrzostwa LA

seniorzyla2016063Komunikat końcowy Mistrzostwa LA

Emilia Brzózka i Wiesław Kempa zwyciężyli !
24 września 2016 roku na stadionie gminnym w Trąbkach Wielkich zostały rozegrane I Mistrzostwa Klubu Seniora „Zawsze Młodzi” 60 + w Lekkiej Atletyce w formule otwartej. W ramach mistrzostw zostały rozegrane następujące konkurencje bieg na dystansie 60 i 100 metrów, skok w dal i pchnięcie kulą w z podziałem na kategorie wiekowe kobiet i mężczyzn.
Organizatorem zawodów były zarządy Gminnego Zrzeszenia LZS i Klubu Seniora „Zawsze Młodzi” z Trąbek Wielkich. Zawody sędziowali; sędzia główny Sylwester Maliszewski oraz Zenon Kulikowski, Teresa Żukowska i Klaudia Brzezka.
Zawody zostały zorganizowane dla uczczenia 70 lecia LZS pod nazwą „Powroty na bieżnie, skocznie i rzutnie”. Mimo nastania kalendarzowej jesieni to sympatykom lekkoatletki świeciło słonko któremu towarzyszył lekki wiaterek. Warunki były dobre do uzyskania dobrych wyników, poprawienie swoich rekordów życiowych. Sędzia główny S. Maliszewski przed konkurencjami udzielał niezbędnej informacji dotyczącej poprawnej techniki pchnięcia kulą i techniki startu do biegu sprinterskiego. Na przyjętych ponad 20 zgłoszeń na stadionie zameldowało się 11 uczestników w tym 4 panie. Najmłodszy uczestnik liczył 63 , a najstarszy 78 lat.
Zawody przebiegały w atmosferze spotkania po latach na bieżni, skoczni czy rzutni.

Organizatorzy postanowili wyróżnić zawodniczki, zawodników którzy we współzawodnictwie open w kategorii kobiet i mężczyzn uzyskali najlepszy wynik sportowy który został wyliczony w oparciu o kalkulator światowej federacji lekkoatletyki WMA

Wszyscy uczestnicy otrzymali okolicznościowy medal oraz pamiątkowy dyplom. Zwycięzcy za osiągnięty najbardziej wartościowy wynik mistrzostw – open otrzymali puchary ufundowane i wręczone osobiście przez Sylwestra Maliszewskiego wielokrotnego Mistrza i reprezentanta Polski w lekkiej atletyce w kategorii wiekowej – weteran. Za zajecie drugiego i i trzeciego w tym współzawodnictwie otrzymali puchary ufundowane przez Jana Trofimowicza jr. wice prezesa Pomorskiego Zrzeszenia LZS w Gdańsku

info, foto wkempa , S. Maliszewski

Wyniki – kliknąć

Fot. wkempa

Komunikat-Open-Seniorów-LA-2016
The following two tabs change content below.

adminka - Anita Zielke

Materiał dodany przez administratora strony.