Jasełka w Gimnazjum im. Kazimierza Jagiellończyka w Trąbkach Wielkich

jaselkagim16105Do tradycji Gimnazjum w Trąbkach Wielkich od wielu lat jest , że w ostatni dzień nauki przed przerwą Świąteczną Bożego Narodzenia młodzież wystawia przygotowane Jasełka.
Dyrektor Ewa Maria Tuz na wstępnie w imieniu swoim i społeczności gimnazjalnej przywitała władze samorządowe gminy w osobie wójta Błażeja Konkola, księdza proboszcza z parafii Trąbki Wielkie Bolesława Antoniowa i ks. rezydenta Edwarda Szymańskiego oraz ks. rektora Jarosława Brylowskiego z Ełganowa, rodziców i wszystkich uczestniczących w Jasełkach . Następnie poprosiła ks. Bolesława Antoniowa o zabranie głosu. Na samym końcu swojego przesłania złożył wszystkim uczestnikom Jasełek życzenia z okazji Świat Bożego Narodzenia i Nowego Roku 2017.
W pięknie przygotowanej scenerii Auli im. Jana Pawła II młodzież z klas III przedstawiła historię narodzin Jezusa. Gimnazjaliści przygotował Jasełka po kierunkiem pań Ilony Gielniak -Rolnickiej i Aleksandry Michalskiej. Repertuar występu szkolnego chóru i oprawę muzyczną przygotował Janusz Beyer. Za swój występ mali artyści zebrali wiele braw. Następnie głos zabrał wójt Błażej Konkol i ks. Edward Szymański. W podziękowaniu za pięknie przedstawioną historię narodzin Jezusa wójt obdarował artystów i chór słodyczami.
Ostatnim akordem występu młodych artystów była sesja fotograficzna w wykonaniu niżej podpisanego.
Jeszcze przed zaplanowaną sesją fotograficzną gospodarze klas poprali przygotowane i poświęcone opłatki którymi się połamali się podczas klasowej wigilii.

info i foto wkempa

The following two tabs change content below.

adminka - Anita Zielke

Materiał dodany przez administratora strony.

Ostatnie wpisy adminka - Anita Zielke (zobacz wszystkie)