Jan Trofimowicz oznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi

25 czerwca 2023 w Nowym Stawie w podczas trwania VII Otwartych Wojewódzkich Igrzysk LZS – Aktywna Wieś 2023 Jan Trofimowicz jr wiceprezes Gminnego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe w Trąbkach Wielkich mieszkaniec Ełganowa został uhonorowany Krzyżem Zasługi.
Ceremonia wręczenia odznaczenia odbyła się w Galerii Żuławskiej, czyli dawnym ewangelickim kościele stojącym w centrum zabytkowych rynków w Nowym Stawie.
– Pan Jan swoimi zasługami, oddaniem dla LZS, dla kreowania nie tylko kultury sportowej, ale i tożsamości województwa pomorskiego został wyróżniony przez pana prezydenta RP jednym z najwyższych odznaczeń, jakie można otrzymać za działalność społeczną, czyli Krzyżem Zasługi. To człowiek, który swoją energią zaraża wszystkich wokół. Tej energii ma tak niespożyte pokłady, że każdy, kto ma z nim styczność, zaraża się do dalszych działań i kontynuuje to, co pan Jan w swoim życiu rozpoczął, czyli odbudowę tych najpiękniejszych tradycji, że przez sport upamiętniamy naszą wspólną tożsamość – mówił Aleksander Jankowski, wicewojewoda pomorski.

żródło facebook

The following two tabs change content below.

adminka - Anita Zielke

Materiał dodany przez administratora strony.

Ostatnie wpisy adminka - Anita Zielke (zobacz wszystkie)