Inauguracja Gminnych Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Gminnych Igrzysk Dzieci w roku szkolnym 2018/2019 w Gminie Trąbki Wielkie

W dniach 27 i 28 września 2018 zainaugurowane zostały igrzyska młodzieży w gminie Trąbki Wielkie. Jako pierwszą konkurencję igrzysk rozegrali lekkoatleci rywalizując w GIMS w sztafetowych biegach przełajowych 10 X 800 metrów dziewcząt i 10 x 1000m chłopców oraz GIDz – dziewcząt 10x 600m. i chłopców 10x 800 m. Zawody zostały rozegrane w Sobowidzu. We wszystkich kategoriach wiekowych zwyciężyły sztafety reprezentowane przez Szkołę Podstawową im. Kunegundy Pawłowskiej w Trąbkach Wielkich.

28 września br. w Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Trąbkach Wielkich w gminnym turnieju drużynowym rywalizowały szachiści. Drużyny występowały w składach cztero osobowych w tym obowiązkowa w składzie musiała być jedna szachistka.
W turnieju udział wzięły drużyny z SP Sobowidz, SP Kłodawa i gospodarze SP Trąbki Wielkie.
W Gminnych Igrzyskach Dzieci zagrały dwie drużyny, gdzie SP Trąbki Wielkie pokonały SP Sobowidz 2,5pkt. do 1,5 pkt. i zajęła pierwsze miejsce.
Tytuł mistrzowski wywalczyła drużyna w składzie Michał Wojtyński, Marcelina Olszewska, Aleksander Piórek i Alex Pydo opiekun Zenon Kulwikowski
W GIMS wystartowały trzy drużyny, które reprezentowały SP Kłodawa, SP Sobowidz i gospodarzy SP Trąbki Wielkie.
W pierwszym meczy SP Trąbki Wielkie zremisowały 2:2 z SP Kłodawą, w drugim meczu SP Trąbki Wielkie pokonały SP Sobowidz 2,5 pkt. do 1,5 pkt. W ostatnim mecz spotkały się drużyny SP Kłodawy i Sobowidza. Drużyna z Kłodawy wiedziała, że musi pokonać Sobowidz wyżej niż to zrobiły Trąbki Wielkie. Ostatecznie pokonały 4:0 i wygrały cały turniej. Na kolejnych miejscach uplasowały się SP Trąbki Wielkie i SP Kłodawę. Tytuł mistrzowski drużyna z SP Kłodawy wywalczyła w składzie Kewin Korkowski, Dominik Sadoch, Leon Zaorski i Klaudia Kowalska opiekun Aneta Michalska.
Ostatnim akordem turnieju było ogłoszenie oficjalnych wyników igrzysk i wręczenie okolicznościowych dyplomów. Dyplomy wręczył sędzia i współorganizator turnieju Zenon Kulwikowski. Zwycięskie zespoły będą reprezentować Gminę Trąbki Wielkie w Powiatowych Igrzyskach.

W dniu kiedy w Sobowidzu odbywały się gminne sztafetowe biegi Zenom Kulwikowski uczestniczył w podsumowaniu sportowego roku szkolnego 2017/2018 w Kościerzynie organizowanego przez Wojewódzki Zarząd Szkolnego Związku Sportowego w Gdańsku. Reprezentacja SP Z Trąbek Wielkich tj.z klas VII-mych oraz gimnazjum w punktacji wojewódzkich igrzysk zajęła VIII miejsce. Za zajęte miejsce otrzymała dyplom i Voucher o wartości 500,00 zł na zakup sprzętu sportowego.

info i foto wkempa

The following two tabs change content below.

adminka - Anita Zielke

Materiał dodany przez administratora strony.

Ostatnie wpisy adminka - Anita Zielke (zobacz wszystkie)