Historyczne zwycięstwo dziewcząt z SP Czerniewo !

gimswunih2015162Historyczne zwycięstwo dziewcząt z SP Czerniewo !
21 października 2015 w roku w hali Gimnazjum im. Kazimierza Jagiellończyka w Trąbkach Wielkich zostały rozegrane Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w unihokeju dziewcząt i chłopców.
Do igrzysk zgłosiły się wszystkie reprezentacje dziewcząt i chłopców ze szkół z terenu Gminy Trąbki Wielkie. Głównym organizatorem i gospodarzem zawodów była pani Bożena Kucharska z Zespołu Szkół z Mierzeszyna. Pozostali opiekunowie czynnie włączyli się w przeprowadzenie zawodów. Na odprawie przed turniejem ustalono czas gry i dokonano losowania numerów startowych poszczególnych drużyn. Turniej został rozegrany systemem każdy z każdym w czasie 2 razy po 5 minut. W turnieju dziewcząt i chłopców wystartowało ponad 100-to zawodniczek i zawodników.
Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej rozpoczęły się uroczystym otwarciem. Wszystkich serdecznie powitała i dokonała otwarcia Bożena Kucharska. Następnie Przemysław Sautycz przypomniał i omówił najważniejsze zasady gry w unihokeja.
Tak rozpoczął się maraton w unihokeju, który trwał blisko 5 godzin. W meczu inauguracyjnym spotkały się drużyny chłopców i dziewcząt z SP Sobowidz i ZS Mierzeszyn. Dziewczęta z Mierzeszyna zremisowały 1:1 i to już była już mała sensacja, a chłopcy z Sobowidza pokonali swoich rówieśników z Mierzeszyna 4:0. Atmosfera w trakcie i wokół rozgrywanego turnieju była wspaniała. Wspaniały doping w wykonaniu starszych kolegów z gimnazjum, którzy jeszcze w czerwcu br. razem chodzili do szkół w miejscu zamieszkania zachęcał do walki o zwycięstwo. Po rozegraniu 20-tu meczu tabele końcowe przedstawiają się następująco:
Dziewczęta
I miejsce SP Czerniewo 6pkt br. 6:6 op. Bogdan Janiak (tu został wykorzystany punkt regulaminu GIMS o meczu bezpośrednim w którym Czerniewo wygrało z Kłodawa 1:0)
II miejsce SP Kłodawa 6 pkt. br. 9:3
III miejsce SP Trąbki Wielkie 4 pkt. 10:8
IV miejsce ZS Mierzeszyn 3pkt. 4:3
V miejsce SP Sobowidz 1pkt. 3:8
Chłopcy
I miejsce SP Sobowidz 8 pkt. br. 13:1 opiekun Ewa Buga
II Miejsce SP Trąbki Wielkie 5pkt. 8:5
III miejsce SP Kłodawa 4 pkt. 4:5
IV miejsce ZS Mierzeszyn 3 pkt. 3:8
V miejsce SP Czerniewo 0 pkt. 0:9
Ostatnim aktem igrzysk było oficjalne ogłoszenie wyników i wręczenie pamiątkowych dyplomów. Dyplomy wręczyła Bożena Kucharska z Mierzeszyna. W uroczystości zakończenia igrzysk uczestniczył przewodniczący Rady Gminy Trąbki Wielkie Zbigniew Leszczyński , który pogratulował wszystkim uczestnikom gry fair play, a zwycięzcom życzył udanego startu i godnego reprezentowania naszej gminy w mistrzostwach powiatu gdańskiego.
W tym miejscu należą szczególne gratulacje dla dziewcząt z SP Czerniewa i ich opiekunowi Bogdanowi Janiak , które po raz pierwszy w historii GIMS w unihokeju zwyciężyły ! Tytuł mistrzowski wywalczyły w składzie; Daria Dołasińska, Daria Olszewska, Martyna Brembor, Wiktoria Budych, Malwina Surma, Dominka Majewska, Małgorzata Sosińska i Aleksandra Gajewska,

a chłopcy z SP Sobowidz w składzie : Wojciech Idem, Maciej Demski, Kacper Maliszewski, Krystian Żyła, Kamil Kłotkowski,, Patryk Pętlak, Kajetan Pikula, Filip Kraiński i Konrad Radelski.

info i foto wkempa

gimswunih2015162

The following two tabs change content below.