Gmina Puck z kolejną nagrodą za aktywność sportową: rekordowa ilość imprez sportowych w minionym roku

Kolejne wyróżnienie dla Gminy Puck wręczyło Pomorskie Zrzeszenie LZS. Nagroda przyznana została za rekordową liczbę imprez sportowych oraz zaangażowanie w sport całej gminy.
Nagrodę na ręce Wójta Gminy Puck Tadeusza Puszkarczuka przekazał w czwartek 19 grudnia przewodniczący LZS województwa pomorskiego.
-W czwartek na sesji rady gminy otrzymałem z rąk przewodniczącego LZS województwa pomorskiego tę wyjątkową nagrodę – opowiada Tadeusz Puszkarczuk. – To znaczące wyróżnienie w skali całego województwa, z którego jesteśmy bardzo dumni i szczęśliwi.
Nagroda została przyznana m.in. za największą ilość imprez sportowych oraz największą aktywizację sportową mieszkańców gminy Puck.
-Jest to zasługa wszystkich, którzy się udzielają i są zaangażowani w sport: sołtysów, radnych, kluby sportowe i działaczy. Jestem szczęśliwy z tego powodu, że w tym obszarze tak dobrze wypełniamy swoją misję – podsumował Wójt Gminy Puck Tadeusz Puszkarczuk.
-Dziś wręczam list gratulacyjny i pamiątkową statuetkę na ręce wójta, ale również Gminnego Zrzeszenia LZS Gminy Puck za zorganizowanie największej ilości imprez sportowych ze wszystkich gmin województwa pomorskiego – przekazał Piotr Klecha, przewodniczący Ludowych Zespołów Sportowych w województwie pomorskim.
W rywalizacji udział wzięło ponad 60 gmin z całego województwa pomorskiego. Wynik Gminy Puck to blisko 400 imprez sportowych, jest rekordowy w skali całego województwa.
-Z zazdrością patrzę, jak Państwa gmina dba o najmniejsze ojczyzny, nie zapominając praktycznie o żadnej miejscowości w gminie. Jest wzorem do naśladowania, jak dba się o lokalne i najmniejsze ojczyzny – podkreślił przewodniczący LZS województwa pomorskiego.
To kolejne wyróżnienie dla gminy za aktywność sportową. W listopadzie przedstawiciele Gminy Puck odebrali w Warszawie prestiżową nagrodę i tytuł Sportowa Gmina.
Źródło:
Gmina Puck z kolejną nagrodą za aktywność sportową: rekordowa ilość imprez sportowych w minionym roku

The following two tabs change content below.