Gdańsk zdobyty !

histzwyc10 września 2016 w Gdańsku LKS Orzeł Trąbki Wielkie rozegrał w piątej kolejce mecz z KS Polonią Gdańską o mistrzostwo V ligi Pomorskiego Związku Piłki Nożnej w Gdańsku sezonu 2016/2017.
Do tradycji już należy, że Polonia Gdańska rozgrywa mecze bardzo wcześnie o godzinie 11-tej. Prośby o zmianę godziny rozegrania meczu przez Gości są załatwiane negatywnie.
Tak więc wczesnym rankiem piłkarze Orła udali się do Gdańska się na mecz po kolejne punkty w walce o IV ligę. Z informacji jaką posiadał Orzeł wynika, że w Polonii po nieudanej walce w poprzednim sezonie ( III miejsce) o IV ligę drużyna uległa osłabieniu. Wyniki z tegorocznych dotychczas rozegranych meczy przez Polonię tą informację potwierdzają.
Orzeł sytuację tę wykorzystał i wygrał zdecydowanie 3:1 remisując do przerwy 0:0. Komentarz z boksu kibica Orła, „że ten wyniki to najmniejszy wymiar kary jaki mógł tego dnia spotkać Polonię Gdańską”.
Bramki dla Orła zdobyli Adrian Schuchardt w 52 i 62 minucie oraz Sławomir Żabiński w 80 minucie. Udał się rewanż Orłowi za porażkę 2:1 z jesieni 2015.
Orzeł po dwóch zwycięstwach awansował na IX pozycję w tabeli.
W zwycięskiej drużynie zagrali; Kaliszewski S.  –  Kuchnowski P., Molga Ł., Neubauer J., Bronka R. (55′ Balcer Ł.)  –  Czerw P., Dończyk T., Pietrowicz T., Kamiński A. (70′ Dończyk B.)  –   Schuchardt A.  (67’ŻabińskiS.), JaśniewskiD. (78’DończykM.

info wkempa, AMarszałowicz – kierownik drużyny.

The following two tabs change content below.