Fotorelacja z Balu …

zbalu17059
Jest już tradycją w Gimnazjum im. Kazimierza Jagiellończyka w Trąbkach Wielkich, że przed rozpoczęciem ferii zimowych gimnazjaliści kończący naukę w danym roku mają swój „Bal Gimnazjalny” – Karnawałowy. Jest on porównywany do ” Balu Studniówkowego”.
Dyrektor Ewa Maria Tuz otwierając XII Bal Gimnazjalny – 2017 serdecznie powitała zaproszonych Gości w osobach wójta Błażeja Konkola, przewodniczącego Rady Gminy Zbigniewa Leszczyńskiego, jego zastępcę Józefa Srokę , radną i sołtysa wsi Trąbki Wielkie Wioletę Frydrych , grono pedagogiczne, współorganizatorów balu – rodziców oraz uczestników w roli głównej trzecioklasistów.
Zaproszeni Goście w kolejności złożyli okolicznościowe życzenia .Wójt w swym wystąpieniu podkreślił, że uczestniczył we wszystkich zorganizowanych balach. Za złożone życzenia młodzież podziękowała gromkimi brawami. Po złożonych życzeniach dyrektor E.M. Tuz dokonała oficjalne otwarcia XII Balu Gimnazjalnego – 2017.
Do tradycji organizowanych balów w gimnazjum jest, że młodzież rozpoczyna tradycyjnym polonezem. W tym roku udział wzięło 78- gimnazjalistów. Dziewczęta tańczyły z czerwonymi różami.
Przygotowania do tego pierwszego poloneza trwały kilka tygodni pod kierunkiem Katarzyny Borowik.
Młodzież zaprezentowała kilkanaście układów i figur za które otrzymywali gromkie brawa od swoich wychowańców i rodzin. Rodzice w trakcie trwania tańca wykonali setki zdjęć . Wszyscy chcieli upamiętnić tą jedyną i tak uroczystą chwilę w życiu ukochanego dziecka.
Po zakończeniu poloneza na parkiecie Auli im. Jana Pawła II pozostały dziewczęta, które zaprezentowały walc wiedeński w wykonaniu „damskim”. Tu również zaprezentowano bardzo ciekawe układy. Za swój występ otrzymały wiele braw od kibicujących im kolegów i rodziców.
Po ostatnim tańcu dziewczęta róże które im towarzyszyły w czasie wykonywanych tańców wręczyły swoim rodzicom. Spragnieni mogli zgasić pragnienie oraz uzupełnić zgubione kalorie na czekających suto zastawionych stołach.
Muzyka w wykonaniu zespołu An-Pol porwała do tańca młodzież. Młodzież mogła sobie wybierać utwory które p. Andrzej-kierownik spełniał ich życzenia. Królowały szlagiery z różnych epok w przewadze z ostatniej dekady XXI wieku.
Po blisko czterech godzinach wspólnej zabawy młodzież opuszczała miejsce balu by udać się razem z rodzicami do miejsca zamieszkania.
Nie mały wkład w przygotowanie balu włożyła Natalia Konarzewska, która w tym dniu pełniła funkcje koordynatora z ramienia szkoły.
Dyrektor Ewa Maria Tuz poinformowała niżej podpisanemu, że młodzież bawiła się wspaniale i na pewno na długo im pozostanie ten pierwszy bal w pamięci.

Info i foto wkempa

The following two tabs change content below.

adminka - Anita Zielke

Materiał dodany przez administratora strony.

Ostatnie wpisy adminka - Anita Zielke (zobacz wszystkie)