Dziewczęta SP z Suchego Dębu mistrzyniami XIX Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w unihokeju

24 października 2017 w Hali Sportowej Szkoły Podstawowej im. Kunegundy Pawłowskiej w Trąbkach Wielkich zostały rozegrane XIX Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Unihokeju Dziewcząt rocz. 2002-2004.
W igrzyskach wystartowały przedstawiciele pięciu gmin, które reprezentowały szkoły z ; Cedrów Małych, Suchego Dębu. Pszczółek, Przejazdowa i Trąbek Wielkich. Turniej został rozegrany systemem każdy z każdym.
Po rozegraniu 10-ciu meczy tabela końcowa igrzysk przedstawia się następująco:
I miejsce SP Suchy Dąb 8 pkt. 11:4 br.
II miejsce SP Trąbki Wielkie 6 pkt. 13:3
III miejsce SP Cedry Małe 2 pkt. 3:7
IV miejsce SP Przejazdowo 2 pkt. 1:9
V miejsce SP Pszczółki 2 pkt. 2:7
W drugiej rundzie doszło do przedwczesnego finału pomiędzy drużynami Suchego Dębu i gospodyń z Trąbek Wielkich. Po bardzo zaciętym i wyrównanym meczu o jedną bramkę lepsze okazały się dziewczęta z Suchego Dębu, które pokonały Trąbki Wielkie 2:1. Tym razem gospodyniom nie pomogły ściany i doping około 130 miejscowych kibiców. Dziewczęta z Suchego Dębu w kolejności pokonały Przejazdowo 4:0, Pszczółki 3:2 i Cedry małe 2:1.
Oficjalne wyniki igrzysk ogłosił sędzia główny turnieju Zenon Kulwikowski, a pamiątkowe dyplomy i puchary ufundowane przez Stefana Skoniecznego Starostę Gdańskiego za trzy pierwsze miejsca wręczyła Agnieszka Pettke.
Tytuł mistrzyń powiatu gdańskiego wywalczyły: Bartkowska Zuzanna, Brzozowska Oliwia, Chęcińska Marta, Gurbiel Gabriela, Jurczyk Agnieszka, Kowalska Nadia, Król Małgorzata, Kussauer Amelia, Łukaszewicz Zuzanna, Michalczyk Patrycja Misztal Nikola i Nazimek Martyna wraz z swoim opiekunem – trenerem Krzysztofem Zyszczakiem.

Wicemistrzynie zagrały w składzie; Bieńko Angelika, Bruchmann Weronika, Chodowska Martyna, Górska Helena, Gringmann Aleksandra, Kraińska Dorota, Lefanczyk Wiktoria, Mądrzejewska Natalia, Misior Martyna, Nowaczyńska Justyna, Sela Weronika, Stoduś Aleksandra i Wińska Nikola, opiekun -trener Zenon Kulwikowski.

Reprezentacja Suchego Dębu będzie reprezentować powiat gdański w kolejnych rundach igrzysk w drodze do finału wojewódzkiego.

info i foto wkempa

The following two tabs change content below.

adminka - Anita Zielke

Materiał dodany przez administratora strony.