Drodzy Seniorzy! Zapraszamy na Forum Seniora! Po raz pierwszy spotkamy się w internecie dn. 24.03.2021

Forum Seniora to wydarzenie dobrze znane pomorskim Seniorom. Tym razem odbędzie się ono w nowej formule – ze względu na pandemię wykłady będą transmitowane w internecie. Porozmawiamy m.in. o zdrowiu, aktywności fizycznej i związkach. Nie zabraknie również gościa specjalnego!
Z przyjemnością zapraszamy Was na kolejne, IX już Forum Seniora, które odbędzie się 24 marca o godzinie 12:00! W trosce o bezpieczeństwo uczestników, wykłady będą transmitowane w internecie.
Już teraz możecie ustawić bezpłatne przypomnienie o Forum, a w dniu wydarzenia otrzymacie od nas e-mail i SMS z informacją o rozpoczęciu spotkania:

– Pandemia koronawirusa zmieniła wiele sfer naszego życia, wymuszając m.in. wprowadzenie nowej formuły spotkań – wyjaśnia Mariusz Szmidka, redaktor naczelny „Dziennika Bałtyckiego”. – Nowej, ale wcale nie gorszej! Przenieśliśmy nasze spotkanie do internetu, po to, aby mogli w nim wziąć udział wszyscy zainteresowani seniorzy. By zrobili to w komfortowych warunkach, w zaciszu swojego domu, gwarantując im tym samym maksymalne bezpieczeństwo. A to właśnie ono jest dziś najważniejsze – dodaje.
Program, który przygotowaliśmy na Forum Seniora jak zwykle będzie różnorodny, tak aby każdy znalazł coś dla siebie.

PLAN FORUM SENIORA

Wszystko zaczyna się w głowie, czyli… jak nie być chorym ze stresu – o biologii stresu oraz o związanych z nim problemach psychosomatycznych porozmawiamy z dr n. med. Ewą Kempisty – Jeznach, lekarką, specjalistką medycyny męskiej oraz autorką książek o zdrowiu;

O miłości i bliskości w wieku dojrzałym opowie Hanna Wilczyńska-Toczko, psycholożka, terapeutka, trener szkoleniowy, wielokrotnie nagradzana publicystka i reportażystka;

Ludzkim głosem o prawie: testament i odwrócona hipoteka – ten temat podejmie radca prawny Piotr Wódkowski;

Aktywni w domu, czyli specjalny zestaw ćwiczeń dla seniorów – swoje opracowanie przedstawią kierownik Kliniki Kardiologii i Elektroterapii Serca Uniwersyteckiego Centrum Medycznego w Gdańsku prof. dr n.med. Grzegorz Raczak oraz prof. Wojciech Ratkowski, maratończyk i prodziekan Wydziału Kultury Fizycznej AWFiS w Gdańsku;

Nogi, nogi roztańczone, czyli szalona aktywność w każdym wieku – pozytywną energię uczestnikom Forum przekaże Rafał Maserak, tancerz, reprezentant najwyższej, międzynarodowej klasy tanecznej S, instruktor, znany z programu w „Taniec z gwiazdami”.

GOŚCIEM SPECJALNYM naszego Forum Seniora będzie zaś Ewa Kasprzyk – aktorka teatralna, telewizyjna i filmowa, znana m.in. z kultowej serii „Kogel-mogel”.

Spotkanie poprowadzi Piotr Piesik, redaktor „Dziennika Bałtyckiego”.

The following two tabs change content below.