Derby powiatowe dla GKS Trąbki Wielkie!

25 marca 2017 roku w pierwszej kolejce rundy rewanżowej o mistrzostwo wojewódzkiej Kl. B grupy IV Pomorskiego Związku Piłki Nożnej w w Gdańsku GKS Trąbki Wielkie podejmował GTS Rotmankę. Mecz został rozegrany na” ORZEŁ” Arenie w Trąbkach Wielkich. Na wniosek gospodarzy mecz ten został rozegrany z udziałem trzech sędziów związkowych. Gospodarze bardzo szybko strzelili bramkę dająca im prowadzenie 1:0 .

Pierwsza bramkę w rundzie wiosennej zdobył Jakub Lewańczyk. Po objęciu prowadzenia gospodarze uspokojeni, bardzo dokładnie i w przemyślany sposób przeprowadzali kolejne akcje. W tym czasie Goście za wszelka cenę robili wszystko, aby strzelić wyrównującą bramkę.
Stworzyli sytuacje bramkowe, ale zabrakło im szczęścia w ich wykończeniu.
Po jednej z kontr w wykonaniu GKS-u drugą bramkę zdobył Michał Małkowski. GKS objął prowadzenie 2:0 i do końca pierwszej połowy wynik meczu już nie uległ zmianie.
Po przerwie goście grając pod wiatr strzelili bramkę kontaktową . Mecz o wysokim zagrożeniu niesportowym dał znać o sobie. Sędzia główny zawodów co raz przerywał grę i za niezadowoloną grę, faule nagradzał winnych żółtymi kartkami. Drużyny kończyły mecz w składach 10-ci osobowych .
Podsumowując, mecz podobał się grupie przybyłych kibiców z Kłodawy, Rotmanki i Trąbek Wielkich , GKS zrewanżował się za porażkę jesienna 3:1, a gra GKS-u daje nadzieję na zdobycie kolejnych punktów i awans w górę tabeli.