Derby Gminy Trąbki Wielkie dla GKS Trąbki Wielkie !

derby201504819 września 2015 w czwartej kolejce rozgrywek woj. kl. B sezonu 2015/2016 doszło do meczu pomiędzy drużynami GKS Trąbki Wielkie i LUKS Olimp Mierzeszyn – derby Gminy Trąbki Wielkie!
Mecz zapowiadał się ciekawie ponieważ Olimp w dotychczas nie zaznał jeszcze porażki, a gospodarze po zwycięstwie na wyjeździe 3:1 z Słupią Sulenczyno w kolejnych ponieśli wysokie porażki z Santaną Wielki Klincz 8:0 i 7:0 Orłem Straszyn.
Nowym szkoleniowcem LUKS Olimpu od początku września został zasłużony trener dla pomorskiej piłki nożnej Ryszard Mechlik. Mierzeszynianie liczyli, że zespół GKS-u po tak wysokich porażkach może być w dołku i nadarza się okazja do zdobycia kolejnych punktów , by zostać drużyną niepokonaną.
Pierwsza połowa meczu było to typowa walka o piłkę w środku boiska. Akcji podbramkowych można było policzyć na jednej ręce. Dobrze się z swoich zadań wywiązywali się bramkarze.
W drugiej połowie lekką przewagę uzyskali gospodarze. w 60 minucie strzał Dawida Wińskiego trafił w poprzeczkę. Natomiast 65 minucie ten sam zawodnik wykorzystał zamieszanie pod bramka Olimpu i posłał pikę do bramki. GKS objął prowadzenie 1:0. Jeszcze w 75 minucie Dawid miał okazję na podwyższenie wyniku. Strzał jego w pięknym stylu obronił Rafał Groszek . Gościom po zdobytej bramce jakby zabrakło wiary , że jeszcze można mecz zremisować , a może wygrać. Trener R. Mechlik mobilizował do jeszcze wykrzesaniu sił i zachęcał do walki. W 80 minucie Rafał Ratyński strzela drugiego gola dla GKS-u. Wykonany rzut wolny z odległości ok. 20 metrów zaowocował pięknym rogalem w samo okienko. Goście po stracie drugiego gola zaatakowali bramkę GKS-u i nie wykorzystali sytuacji tzw.”100 do pustej bramki”.
W 89 minucie Maciej Dyks z rzutu wolnego strzela honorową bramkę dla Olimpu.
Derby wygrywają piłkarze z GKS-u Trąbki Wielkie 2:1 i do rewanżu w rundzie wiosennej zostają „PANY”.
W tabeli nastąpiła zamiana miejsc GKS awansował na V miejsce, a Olimp zajmuje VI miejsce.
Skład GKS-u; Suwiczak -Czeczora, Nidzielski, Lewańczyk Dawid, Bujnowski- Ratyński Wajsbrot (80 Kujawski), Lewańczyk Jakub(Małkowski 68), Kotwicki(Janka 59) Wiński Dawid(88 Lewkowicz)-Kędzierski,
Olimp zagrał w składzie; Groszek Rafał, Pepliński Jakub, Gajewski Marek, Kaźmierczak Kacper, Fritza Mateusz, Dyks Maciej, Brodziński Paweł (50′ Rojkiewicz Sebastian), Milewski Sebastian, Dąbkowski Adam (67′ Surma Adrian), Kolberg Damian, Szymczyk Mateusz.