Czy po raz ostatni ślubowali?

slobow19729 listopada 2016 w Gimnazjum im. Kazimierza Jagiellończyka w Trąbkach Wielkich na uroczystym apelu pierwszoklasiści złożyli ślubowanie. Do ślubowania przystąpiło 143 uczni z klas pierwszych – pięciu oddziałów oraz dwie osoby ze starszych klas, które po raz pierwszy rozpoczęli naukę w gimnazjum w Trąbkach Wielkich.
Uroczystość rozpoczęła się powitaniem przez dyrektor Ewę Marię Tuz zaproszonych Gości- władz gminy, księży z parafii trąbkowskiej , członków delegacji z zaprzyjaźnionej -partnerskiej gminy Uehlfeld z Niemiec oraz rodziców pierwszoklasistów i całą społeczność gimnazjalną.
Po powitaniu do Auli im. Jana Pawła II został wprowadzony sztandar.
Wszyscy uczestnicy uroczystości odśpiewali „akapella” Mazurka Dąbrowskiego. Następnie głos zabrali Goście. W swoim wystąpieniach podkreślali, że wiedza nabyta w gimnazjum i w kolejnych etapach kształcenia będzie miała wpływ na dalszy los w ich życiu. Więc warto się uczyć!
Po wystąpieniach Gości przedstawicie z poszczególnych klas w obecności sztandaru złożyli ślubowanie. Rotę ślubowania odczytała dyrektor Ewa Maria Tuz.
Po złożonym ślubowaniu Goście w osobach wójta Błażeja Konkola, przewodniczącego Zbigniewa Leszczyńskiego Rady Gminy, burmistrza Wernera Stockera gminy Uehlfeld oraz miejscowego proboszcza Bolesława Antoniowa wręczyli wszystkim pierwszoklasistom odznakę uczniowska „J” tzw. JOTKA – symbol gimnazjum wywodzący się od patrona K.JAGIELLOŃCZYKA. W tym miejscu należy przypomnieć, że od 19 czerwca 2002 roku patronem gimnazjum jest król Kazimierz Jagiellończyk. Od tego roku uczniowie pierwszych klas składają ślubowanie oraz na tą okoliczność otrzymują „Jotkę” – która symbolizuje przyjecie do ich do społeczności gimnazjalnej.
Całość uroczystości zakończyła sesja zdjęciowa pierwszoklasistów z zaproszonymi Gośćmi i swoimi wychowawcami.
W tym samym czasie w Sejmie RP rozpoczęło się pierwsze czytanie ustawy o Reformie Edukacji w tym likwidacji gimnazjów. Być może, że w Gimnazjum im. Kazimierza Jagiellończyka w Trąbkach Wielkich po raz ostatni uczniowie rocznika 2003 złożyli ślubowanie i odebrali ostatnie” Jotki”.

info i foto wkempa

The following two tabs change content below.

adminka - Anita Zielke

Materiał dodany przez administratora strony.