Auto Kompleks Trąbki Wielkie mistrzem Pomorskiej Ligi Futsalu w Trąbkach Wielkich 2014/2015

auto_kompleks 8 lutego 2014 w hali sportowej Gimnazjum im. Kazimierza Jagiellończyka zostało rozegrana ostatnia runda I i II ligi Pomorskiej Ligi Futsalu sezonu 2014/2015.

W I i II lidze uczestniczyło razem 20 drużyn ( 8 + 12 ) reprezentujące powiat gdański i miasto Gdańsk.

Pierwsza liga po rozegraniu siedmiu kolejek została podzielona na grupę mistrzowską i grupę spadkową. Mecze te stworzyły możliwość zrewanżowania się. Nie którym zespołom rewanże się udały, a inni musieli po raz drugi uznać wyższość swoich przeciwników. Do samego końca rozgrywki trzymały swoich kibiców w niepewności. W ostatniej rundzie I ligi zmierzyły się zespoły Green Bombs z Kłodawy i Auto Komplex Trąbki Wielkie. Po dziewięciu kolejkach prowadził Auto Komplex z przewagą dwóch punktów nad Green Bombs. Po bardzo zaciętym i ciekawym pojedynku lider pokonał 4:2 Green Bombs i został mistrzem. W drugim meczu grupy mistrzowskiej ART PARK Lęgowo pokonał GTS Mokry Dwór 7:1 i zajął trzecie miejsce.

Bardzo ciekawe mecze zostały rozegrane w grupie spadkowej z udziałem Enaft Sokół Ełganowo, Hanza Lider Gdańsk, Port Gdański i Jednostką Wojskową z Pruszcza Gdańskiego. Elnaft uległ Hanzie Lider 7:1 i zajął bezpieczne VI miejsce. W kolejnym meczu Port Gdański pokonał Jednostkę 11:4. Zwycięstwo to było pirrusowe ponieważ oba zespoły zajęło kolejno VII i VIII miejsce spadając do II ligi.

Po dziecięciu kolejkach awans do I ligi zapewnili sobie drużyny Zielke Team i Portowiec Gdańsk. Pozostałe 10 drużyn wraz z spadkowiczami z I ligi w przyszłym roku utworzą II ligę na sezon 2015/2016.

W ostatniej kolejce uzyskano następujące wyniki:

FC Amatorzy Łęgowo – Żelazny Pruszcz Gdański 6:5 Inwentia Żuławka – Olimp Mierzeszyn 6:4 Green Bombs II Kłodawa – Grubasy Kolbudy 12:3 Young Stars Team – Lwy Piastowskie Pruszcz Gdański 0:3 Zielke Team – Doraco Gdańsk 3:4 Vinstrol Rusocin – Portowiec Gdańsk 3:2

Dla podniesienia atrakcyjności główny organizator dyrektor ligi Stefan Dutko 15 lutego br. organizuje turniej o Puchar Ligi PLF z udziałem wszystkich drużyn uczestniczących w obu ligach 2014/2015. Po zakończeniu turnieju zostaną ogłoszone oficjalne wyniki ligi PLF , a najlepszym drużynom, zawodnikom ligi i pucharu ligi zostaną wręczone puchary i medale.

info i foto wkempa

The following two tabs change content below.

adminka - Anita Zielke

Materiał dodany przez administratora strony.

Ostatnie wpisy adminka - Anita Zielke (zobacz wszystkie)