Arka Gdynia – LKS Orzeł Trąbki Wielkie 2:2 !

3 czerwca 2017 roku kolejny mecz w ramach rozgrywek o Mistrzostwo Pomorskiej Klasy JB grupa II rozegrali juniorzy Orła Trąbki Wielkie. Tym razem przyszło im rywalizować na boisku Vice lidera rozgrywek – Arki Gdynia. Spotkanie rozegrane zostało na obiektach przy ul. Olimpijskiej w Gdyni. Zdecydowanym faworytem zawodów byli piłkarze Arki Gdynia, którzy w rundzie wiosennej kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa. Piłkarze Orła przystąpili do meczu bez respektu dla wyżej notowanego rywala i choć od pierwszej minuty spotkania inicjatywę posiadali gospodarze to pierwszą bramkową sytuację stworzyli sobie przyjezdni. W pole karne wpadł Fabian Niedźwiecki i idealnie na 10-ty metr wyłożył piłkę nadbiegającemu Maciejowi Zalewskiemu, którego atomowy strzał wylądował jednak na poprzeczce gospodarzy. Co się odwlecze to nie uciecze. W myśl tej zasady F. Niedźwiecki ponownie znalazł się w polu karnym Arki. Tym razem zdecydował się na ostre dośrodkowanie, w wyniku którego niefortunnie interweniujący obrońca Arki wpakował piłkę do własnej bramki. Chwilę później dobrze dysponowany na wiosnę Niedźwiecki znalazł się w sytuacji sam na sam z golkiperem gospodarzy lecz akcję przerwał sędzia odgwizdując faul napastnika Orła.
Wyraźnie zaskoczeni obrotem spraw na boisku gdynianie groźniej zaatakowali. Po jednej z akcji i serii błędów w obronie Orła doprowadzili do wyrównania. Tuż przed końcem pierwszej połowy mocne uderzenie pomocnika Arki dało prowadzenie gospodarzom. W przerwie meczu trener Orła – Tomasz Kempa chwalił swoją drużynę za dyscyplinę taktyczną i zaangażowanie. Zachęcał do kontynuowania dobrej tego dnia gry.
Zachęceni przez trenera juniorzy Orła tuż po przerwie zaatakowali gospodarzy. W tym czasie odnotować należy kilka groźnych uderzeń Zalewskiego, przebojowe rajdy Macieja Preussa ale również dobrą grę obrońców gości i wręcz znakomitą dyspozycję bramkarza Orła Tomasz Bonka. Determinacja gości dała efekt i po kolejnej znakomitej akcji Niedźwiecki doprowadza do wyrównania. Jeszcze w doliczonym czasie gry tzw piłkę meczową miał Łukasz Zittermann lecz przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Arki.
W ocenie trenera Orła był to najlepszy mecz jego podopiecznych na wiosnę. Jest to optymistyczne w kontekście kolejnych zawodów, w których Orzeł podejmie lidera rozgrywek – Cartusię Kartuzy.
Orzeł zagrał w składzie : Tomasz Bonk – bramka i kapitan, Krystian Szweda, Kuba Orszak, Łukasz Cholewa, Dawid Gajęcki – obrona, Maciej Preuss, Mateusz Dułak, Krystian Gadomski, Łukasz Zittermann – pomoc, Maciej Zalewski, Fabian Niedźwiecki – atak.

info i foto wkempa

The following two tabs change content below.

adminka - Anita Zielke

Materiał dodany przez administratora strony.

Ostatnie wpisy adminka - Anita Zielke (zobacz wszystkie)