6:0 dla Orła na inaugurację rewanżowej rundy sezonu 20016/2017

18 marca 2017 roku w meczu inauguracyjnym rundy rewanżowej – wiosna 2017 o mistrzostwo V ligi grupy I Pomorskiego Związku Piłki Nożnej w Gdańsku LKS Orzeł Trąbki Wielkie gościł drużynę KS Mściszewice.


Przypomnę, że meczu inauguracyjnym V ligi sezonu 2016/2017 jesienią Orzeł przegrał w Mściszewicach z beniaminkiem rozgrywek 1:0.
Od tamtego momentu w drużynie Orła zaszły zmiany. Z pracy trenera zrezygnował Krystian Ryczkowskiego, a i w składzie drużyny też nastąpiły roszady. Od stycznia br. drużynę trenuje Sławomir Matuk.
Mecz rozpoczął się od miłej uroczystości oficjalnego pożegnania b. trenera Krystiana Ryczkowskiego. W imieniu drużyny pamiątkową paterę z podziękowaniem wręczył Łukasz Balcer . Kibice gromkimi brawami oficjalnie pożegnali byłego trenera.
Następnie po pierwszym gwizdku sędziego drużyny na boisku i zgromadzeni kibice minutą ciszy uczcili pamięć zmarłego i zasłużonego działacza Pom. Z.P.N. w Gdańsku Romana Strzeleckiego
Kolejny gwizdek sędziego rozpoczął rundę rewanżową.
Od samego początku meczu Orzeł zaatakował Gości z Mściszewic wysokim pressingiem i spowodował. Duże trudności mieli Goście z wyprowadzeniem swoich akcji. W 24 minucie Orzeł wykonuje stały fragment – rzut rożny . Do piłki najwyżej skacze Adrian Szchuchard z 4 metrów strzela główką pierwszego gola dla Orła. Orzeł objął prowadzenie, ale nie zwalnia tempa i przyjętej swojej strategii. Zawodnicy Orła motywują się, ” gramy że jest 0:0 „.
Trzy minuty później z dośrodkowania z lewej strony Daniel Jaśniewski strzela drugiego gola.
Grupa kibiców przeciera oczy z bardzo dobrej gry Orła, a co najważniejsze wykorzystuje wypracowane sytuacje bramkowe.
Goście w 31 minucie dwukrotnie zagrozili dobrymi akcjami do zdobycia bramki. W 28 minucie po strzale Aleksa Kamińskiego Orzeł objął prowadzenie 3:0 !
Kiedy wszyscy myśleli o przerwie jeszcze w 43 minucie drugą bramkę zdobył dobrze grający w tym dniu Adrian Schuchard.
Orzeł na przerwę schodził z przewagą czterech bramek.
W drugiej połowie przez pierwszy kwadrans Goście za wszelką chcieli zdobyć bramkę kontaktową i przejęli inicjatywę. Wypracowali dwie sytuacje bramkowe, ale takie sytuacje należy wykorzystać !
Co nie udało się Gościom, wykorzystał w 69 minucie Mateusz Dampc strzelając piątą bramkę dla gospodarzy. Bramkę te dedykował nowo narodzonej córeczce Amelce. Cała drużyna wykonała tradycyjną „kołyskę”.
W 73 minucie Daniel Jaśniewski zamienił rzut karny na szóstą bramkę. Orzeł prowadzi już 6:0. W ostatnim kwadransie Orzeł mógł jeszcze podwyższyć wynik meczu, a Gocie strzelić honorowego gola.
W tym miejscu należy poinformować, że mecz toczył się w bardzo trudnych warunkach padający deszcz, porywisty wiatr i temperatura około 4 stopni C. Mokre nasiąknięte boisko utrudniało zawodnikom grę. Często widzieliśmy jak się przewracali bez udziału z drugiego zawodnika.
Podsumowując pierwszy mecz to udany, rewanż, debiut Sławomira Matula i bardzo dobry start drużyny do rundy rewanżowej. Po blisko dwóch latach przerwy na stanowisku spikera zadebiutował Tomasz Jasiński. Jak na debiut start udany w tej roli T. Jasińskiego. O nagłośnienie i muzykę zadbał Mariusz Trochimiuk. Nie zabrakło na meczu Posła RP Andrzeja Kobylarza – prezesa Orła .
W meczu tym zagrali: br.Kaliszewski – Dończyk M., Łaszczyk, Kobylarz, Balcer –  Żabiński (65′ Neubauer), Dończyk T. (57′ Dampc), Pietrowicz, Kamiński  –  Jaśniewski (84′ Krajczyński), Schuchardt.

info i foto wkempa

The following two tabs change content below.

adminka - Anita Zielke

Materiał dodany przez administratora strony.

Ostatnie wpisy adminka - Anita Zielke (zobacz wszystkie)