SP im. Tadeusza Kościuszki Sobowidz najlepsza w II Gminnych Biegów Przełajowych dla klas I-III

Na zakończenie sportowego roku szkolnego 2016/2017 w gminie Trąbki Wielkie Zarząd Gminny SZS oraz Szkoła Podstawowa im. Kunegundy Pawłowskiej w Trąbkach Wielkich 6 czerwca 2017 zorganizowali dla klas I-III biegi przełajowe na dystansie około 600 metrów.
Miejsce tegorocznych biegów był stadion sportowy w Trąbkach Wielkich.

Dyrektor SP z Trąbek Wielkich Przemysław Sautycz otwierając zawody powitał serdecznie najmłodszych uczestników biegów jak również ich opiekunów oraz osoby towarzyszące swoim milusińskim. Opisał trasę , z którą następnie wszyscy się zapoznali.
Biegi zostały rozegrane osobno dla każdej grupy wiekowej dziewcząt i chłopców.
Jako pierwsze wystartowały zawodniczki reprezentujące klasy I. Walka od samego początku spowodowała, że prowadząca zawodniczka pomyliła trasę i z pierwszego miejsca spadła na ostatnie. Nie poddała się i na mecie zdobyła upragniony medal.
Pozostałe biegi też wyzwoliły wiele emocji wśród zawodników, opiekunów , rodziców, a nawet dziadków.

V miejsce Malek Dawid SP Kłodawa
W ceremonii zakończenia zawodów i dekoracji organizatorzy Przemysław Sautycz i Aleksandra Bielawa uhonorowali najlepsze piątki na mecie dyplomami, a za zajęte miejsca I-III pamiątkowymi dodatkowo medalami.
W punktacji medalowej zwyciężyła reprezentacja SP im. Tadeusza Kościuszki w Sobowidzu zdobywając 4 złote medale 1 srebrny i 1 brązowy medal. Na drugim miejscu sklasyfikowana została reprezentacja ZS Mierzeszyn która zdobyła 2 złote medale i tyle samo brązowych i wyprzedzili SP Trąbki Wielkie 3 srebrne i 1 brązowy medal, SP Kłodawę 2 srebrne i 1 brązowy oraz SP Czerniewo której reprezentanci zdobyli tylko 1 medal w kolorze brązowym. Sesja fotograficzna zakończyła II Gminne Biegi Przełajowe dla klas I – III – Trąbki Wielkie 2017