Uczniowie Gimnazjum im. Kazimierza Jagiellończyka z Trąbek Wielkich uczestniczyli w Gdańsku w uroczystościach pogrzebowych Danuty Siedzikówny i „Inki” i Feliksa Selmanowicza „Zagończyka”.
W ceremonii uczestniczyli przedstawiciele najwyższych władz państwowych i tysiące osób z całej Polski.
Trumny ze szczątkami żołnierzy antykomunistycznego podziemia zostały złożone do grobów na gdańskim Cmentarzu Garnizonowym dokładnie 70 lat po rozstrzelaniu ich przez funkcjonariuszy Urzędu Bezpieczeństwa.
Uroczystościom towarzyszyły okrzyki „Cześć i chwała bohaterom!”. Bezpośrednio przed złożeniem trumien do grobów przemawiali między innymi premier Beata Szydło, szef MON Antoni Macierewicz, wiceprezes IPN profesor Krzysztof Szwagrzyk oraz przedstawiciele rodzin „Inki” i „Zagończyka”.
Z udziału w/w uroczystościach w Gimnazjum została wykonana gazetka fotograficzna.
info i foto wkempa, Ewa Tuz
adminka - Anita Zielke
Ostatnie wpisy adminka - Anita Zielke (zobacz wszystkie)
- Zapraszamy do zakupu książki - 21 grudnia 2025
- 😯 lat Sportu Ludowego na Pomorzu - 16 grudnia 2025
- Zapraszamy na Ogólnopolski Halowy Turniej Piłki Nożnej Old Boy! IV Memoriał im. Romualda Dunsta - 6 grudnia 2025



























