12 marca 2011 r. w Gminnym Domu Kultury w Lini, którym od 2007 roku kieruje Jan Trofimowicz jr miał miejsce XI Plebiscyt Sportowy na 10. Najpopularniejszych Sportowców i Trenerów LZS Województwa Pomorskiego. Organizatorami imprezy byli: Pomorskie Zrzeszenie LZS, Urząd Marszałkowski w Gdańsku oraz Urząd Gminy oraz Gminny Dom Kultury w Lini. Przewodniczący Rady Wojewódzkiej Pomorskiego Zrzeszenia LZS Józef Karol Podgórski wręczył puchary i medale najlepszym sportowcom, trenerom i klubom. Odznaki „Zasłużony Działacz LZS” otrzymali Marcin Masa i Henryk Kinder. Za działalność na rzecz rozwoju sportu wiejskiego w województwie wyróżnieni zostali: Sylwester Maliszewski, Józef Ormańczyk, Henryk Kinder i Wiesław Kempa. Wyróżnienie dla Gminnego Zrzeszenia LZS odebrał Jan Trofimowicz. Ponadto dyrektor biura Pomorskiego Związku Piłki Nożnej Andrzej Góra wraz z wiceprezesem Pomorskiego ZPN-u Eugeniuszem Bochanem wręczyli odznaczenia piłkarskie. Złotą odznakę „Zasłużony dla Pomorskiego Związku Piłki Nożnej” otrzymali: Marcin Masa, Ryszard Dubiela, Mirosław Czykierda oraz Jerzy Ptach.
Tę samą odznakę w kolorze srebrnym otrzymał trener Tomasz Kempa. Specjalne wyróżnienie „Rodzinna sportowa sztafeta pokoleń” otrzymali Jan-ojciec i Jan-syn Trofimowiczowie, którzy nieprzerwanie od wielu lat propagują sport i współorganizują życie sportowe wśród społeczności lokalnej.
2 kwietnia 2011 roku na zamku w Gniewie podczas finału wojewódzkiego 53. Ogólnopolskiego Turnieju Szachowego o „Złotą Wieżę” drużyna w składzie Roman Zielke, Wiesław Kosikowski, Lidia Myśliwiec i junior Patryk Sulewski wywalczyła 2. miejsce i awans do finału krajowego, który odbył się w dniach 29 maja–3 czerwca 2011 w Augustowie. Drużyna w finale krajowym wywalczyła 24. miejsce. Awans do finału ogólnopolskiego był największym sukcesem w historii szachistów z gminy Trąbki Wielkie. Wyjazd był możliwy dzięki determinacji samych zawodników oraz działaczy gminnego i wojewódzkiego zrzeszenia. Jak widać nawet sukces na arenie wojewódzkiej nie przekładał się na wsparcie finansowe dla stowarzyszenia ze strony władz gminnych ani powiatowych.
14 maja 2011 roku GZ LZS po raz czwarty zorganizowało mistrzostwa województwa pomorskiego w szachach połączone z IV Memoriałem im. Mieczysława Goczewskiego. Gośćmi honorowymi zawodów, które odbyły się w pięknej auli gimnazjum im. Kazimierza Jagiellończyka, byli: Maria Goczewska – żona doktora, Tadeusz Tomkowicz – były mistrz krajowy turnieju „Złota Wieża”, Bernadeta Blechacz – olimpijka z Moskwy. W zawodach wzięło udział 42 zawodników z 7 powiatów. Wśród juniorek zwyciężyła Paulina Czerw z LZS Gołębiewo Wielkie, wśród juniorów najlepszym był Piotr Egler z Gniewa. Wśród seniorek zwyciężyła Wanda Czerw z LZS Gołębiewo Wielkie, natomiast wśród seniorów Adam Kirsztenstein również z Gniewa. Najmłodszym uczestnikiem zawodów był 9-letni Damian Rzaniecki z Sobowidza, a najstarszym 74-letni Czesław Sebzda z Czerniewa.
11 listopada 2011r. podczas wojewódzkiego turnieju halowej piłki nożnej w Lini, który rozpoczynał obchody 65-lecia działalności LZS w województwie pomorskim, medalami 65-lecia wyróżniono m.in. Wiesława Kempę, Romana Zielke oraz Jana Trofimowicza seniora.
15 grudnia 2011 roku odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze GZ LZS. Sprawozdanie z działalności zarządu złożył ustępujący prezes Jan Trofimowicz jr. W wyborach nowym prezesem został Roman Zielke z Kleszczewa, a zastępcami ds. sportu Tomasz Kempa oraz ds. organizacyjnych Jan Trofimowicz jr. W skład zarządu weszli również Adam Leszczyński i Wiesław Kempa. W Komisji rewizyjnej znalazły się Małgorzata Kujawska, Anita i Małgorzata Zielke. Po części roboczej odbyła się uroczystość gminna w ramach obchodów 65-lecia LZS. Z występem artystycznym wystąpił dyr. GOKSiR-u, Piotr Ulatowski. Na spotkanie dotarło grono sprawdzonych działaczy i sportowców. Ze skromnych środków udało się zakupić medale „65-lecia LZS” specjalnie przygotowane przez Radę Główną LZS w Warszawie. Uroczystego wręczenia dokonali sekretarz Pomorskiego Zrzeszenia LZS Wiesław Szczodrowski oraz Jan Trofimowicz jr i Roman Zielke. W gronie wyróżnionych znaleźli się: Sylwester Maliszewski, Władysław Mazurek, Czesław Sebzda, Kazimierz Arym, Jerzy Ptach, Karol i Sławomir Kusajowie, Jarosław Keler, Marcin Masa, Mirosław Czykierda, Ryszard Dubiela, Henryk Kinder, Józef Ormańczyk, Małgorzata Kujawska, Jan Czerw, Jerzy Ptach, Tomasz Kempa, Ryszard Budzyński.
Od dłuższego czasu wśród działaczy GZ LZS rodziła się myśl, aby wydać publikację książkową o dokonaniach sportowców z gminy Trąbki Wielkie. Zebrani przyjęli propozycję z uznaniem, jednak tylko Jerzy Ptach i Marcin Masa oraz Henryk Kinder dostarczyli po czasie pewne materiały. Już w trakcie pisania książki fotografie przekazali: Marian Płotka, Paweł Gąsiorowski, Andrzej Gralla, Teresa Pelowska i Jerzy Osowski.
adminka - Anita Zielke
Ostatnie wpisy adminka - Anita Zielke (zobacz wszystkie)
- Przekazanie baneru dla KS „Zawsze Młodzi” w Trąbkach Wielkich - 2 września 2024
- Jedyne w Polsce Muzeum Sportu Wiejskiego LZS - 2 września 2024
- Młodzi piłkarze i piłkarki KS Orzeł wyjechali na obóz sportowy w Bory Tucholskie - 27 sierpnia 2024