3 lutego 2007 r. w świetlicy wiejskiej w Kleszczewie zarząd GZ LZS zorganizował bal sportu. Chcąc wrócić do tradycji noworocznych spotkań, zaproszono pokolenia sportowców, którzy przez lata współorganizowali zawody i brali w nich czynny udział. Aby uhonorować najbardziej zaangażowanych i podziękować za współpracę, przygotowano okolicznościowe złote i srebrne medale „Zasłużony dla Gminnego Zrzeszenia LZS w Trąbkach Wielkich”. W gronie wyróżnionych znaleźli się: Kazimierz Arym, Mirosław Czykierda i Kazimierz Grochowalski z Gołębiewa Wielkiego, Jerzy Ptach, Andrzej Dończyk, Czesław Sebzda, Bogdan Kowalczyk z Czerniewa, Ryszard Budzyński z Warcza, Rita Lewandowska
z Mierzeszyna, Roman Zielke i Małgorzata Kujawska z Kleszczewa, Piotr Pelowski z Granicznej Wsi, Sylwester Maliszewski z Gołębiewka, Ewa Buga z Sobowidza, Marcin Masa, Henryk Kinder, Leszek Grześlak, Józef Ormańczyk, Jan Czerw, Ryszard Dubiela, Jan Trofimowicz, Grażyna Sroka, Andrzej i Wojciech Pelowscy oraz Stanisław Kusaj z Ełganowa, Wiesław Kempa i Jarosław Keler z Trąbek Wielkich, Mirosław Stępowski z Kłodawy. Ponadto wyróżnienia wręczono wójtowi Błażejowi Konkolowi, Sławomirowi Mielnikowi ze Straszyna oraz Andrzejowi Kobylarzowi z Domachowa.
31 marca 2007 r. w świetlicy w Kleszczewie działacze GZ LZS zorganizowali eliminacje gminne 49. Ogólnopolskiego Turnieju Szachowego „O Złotą Wieżę”. W końcowej klasyfikacji drużynowej zwyciężyła drużyna LZS Ełganowo w składzie: Stanisław, Karol i Cezary Kusajowie oraz Renata Senger. Kolejne miejsca medalowe zajęły: LZS Kleszczewo (Roman i Sebastian Zielke, Alicja Kalinowska i Mariusz Nowak), LZS Czerniewo (Wiesław Kosikowski, Czesław Sebzda i Dariusz Kosikowski). Działacze zapewnili skromne nagrody dla uczestników turnieju oraz pamiątkowe medale i puchary dla najlepszych.
W 2007 r. GZ LZS wystartowało w konkursie na realizację zadań z zakresu upowszechniania sportu z tzw. kalendarza gminnego. Działacze zaplanowali organizację mistrzostw gminy w lekkiej atletyce, piłce siatkowej kobiet i mężczyzn, turniej halowej piłki nożnej o puchar wójta gminy, gminny turniej piłki nożnej.
14 kwietnia 2007 r. Gminne Zrzeszenie LZS zorganizowało XVII mistrzostwa gminy w piłce siatkowej kobiet i mężczyzn. W zawodach rozgrywanych w hali sportowej trąbkowskiego gimnazjum udział wzięło 5 drużyn kobiecych i 8 męskich. Wśród kobiet najlepsze były panie z Trąbek Wielkich, na kolejnych miejscach uplasowały się zespoły z Sobowidza, Kleszczewa, Ełganowa i Warcza. W rywalizacji mężczyzn zdecydowanie zwyciężył Sobowidz, kolejne miejsca dla Gołębiewa Średniego, Trąbek Wielkich, Czerniewa, Granicznej Wsi, Kleszczewa, Ełganowa i Warcza. Najwszechstronniejszymi zawodnikami mistrzostw zostali Magdalena Miłkowska z Trąbek Wielkich i Adrian Schuchardt z Sobowidza.
29 kwietnia 2007 r. Gminne Zrzeszenie LZS zorganizowało wyjazd dla młodzieży z terenu gminy na II Wojewódzki Bieg Przełajowy Terenami Kaszubskiego Parku Krajobrazowego w Lini. Najlepsze wyniki, choć nie medalowe osiągnęli: 4. Katarzyna Koza ze Złej Wsi, 6. Kamil Kapicki, 8. Adam Szweda, 9. Joanna Knitter – wszyscy z Ełganowa. Opiekunowie: Ewa Buga, Wiesław Kempa, Jan i Jan jr Trofimowiczowie.
14 maja 2007 r. na stadionie gminnym GZ LZS zorganizowało eliminacje gminne ogólnopolskiego turnieju „Piłkarska Kadra Czeka”. W turnieju zwyciężyła drużyna LKS Orzeł 91 Trąbki Wielkie przed LKS Orzeł 93 Trąbki Wielkie, LKS Błękitni” Sobowidz i LZS Kleszczewo. Nad całością zawodów czuwali: Roman Zielke, Wiesław i Tomasz Kempowie. Zwycięzcy turnieju, podopieczni trenera Macieja Gęborysa, wystartowali w turnieju wojewódzkim w Skarszewach, jednak nie zakwalifikowali się do dalszych etapów turnieju.
16 czerwca 2007 r. GZ LZS zorganizowało na trąbkowskim stadionie XXII Mistrzostwa Gminy w Lekkiej Atletyce. W zawodach udział wzięło 70 zawodników z 7 wsi sołeckich. W poszczególnych konkurencjach zwyciężali: 100 m – Katarzyna Koza ze Złej Wsi i Patryk Gorzyński z Trąbek Wielkich, 400 m – Marzena Wajsbrot z Warcza i Mateusz Kowalczyk z Czerniewa, 800 m – Agata Koziełło z Warcza, 1500 m – Jarosław Kowalczyk z Sobowidza, skok w dal – Karolina Salewska z Ełganowa i Mateusz Kowalczyk z Czerniewa, pchnięcie kulą – Grażyna Sroka z Ełganowa i Patryk Gorzyński z Trąbek Wielkich. W sztafecie 4×100 m wśród kobiet i mężczyzn zwyciężyli reprezentanci Trąbek Wielkich. W punktacji drużynowej zdecydowanie zwyciężyło Ełganowo, a kolejne miejsca zajęły: Trąbki Wielkie, Kleszczewo, Warcz, Czerniewo, Zła Wieś i Sobowidz. Organizatorzy przygotowali dla wszystkich uczestników pamiątkowe plakietki z zawodów. Zdobywcy pierwszych trzech miejsc w poszczególnych konkurencjach otrzymali dyplomy i medale, a sołectwa puchary wójta, przewodniczącego rady gminy i zarządu Gminnego Zrzeszenia LZS w Trąbkach Wielkich.
23 czerwca 2007 r. zarząd GZ LZS zorganizował VIII Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Weteranów w piłce nożnej sześcioosobowej w kategorii M-40. Do rywalizacji zgłosiło się 6 zespołów, które w dwóch grupach systemem każdy z każdym grały 2×10 minut. Cztery najlepsze zespoły zagrały w finałach, kolejne dwa w meczach o miejsca V-VIII. Gminę Trąbki Wielkie reprezentowali weterani z Ełganowa. W końcowej klasyfikacji zwyciężyła Wierzyca Starogard Gdański, pokonując w finale Skarszewy 4:1. Kolejne miejsca zajęły: Kolbudy, Ełganowo, Samorządowcy Pruszcz Gdański oraz Lwy Żuławskie z Przejazdowa. W drużynie Ełganowa grali: Czesław Kula, Piotr Pelowski, Marcin Masa, Ryszard Dubiela, Marian Lewańczyk, Zdzisław Zblewski, Henryk Kinder, Józef Surma, Jerzy Ptach. Kierownikiem zespołu był Józef Ormańczyk.
28 lipca 2007r. GZ LZS zorganizowało w Sobowidzu drugą część zawodów piłkarskich II Festiwal Piłkarski dla młodzieży z terenu gminy. W turnieju systemem każdy z każdym rywalizowały cztery zespoły. Bezkonkurencyjnie wygrała drużyna LKS Błękitni Sobowidz I przed LKS Błękitni Sobowidz II oraz LZS Szkuner Kleszczewo i Niebiescy Sobowidz. Piłkarze walczyli o puchar prezesa Gminnego Zrzeszenia LZS. Celem nadrzędnym turnieju był nabór młodych zawodników z Sobowidza i okolicznych miejscowości do nowych sekcji piłkarskich juniorów w LKS Błękitni. Ponadto zorganizowano ciekawą rywalizację rodzin piłkarskich. Przy licznie zgromadzonej publiczności zwyciężyła sportowa rodzina Schuchardtów. Kolejne miejsca zajęły familie Piepiórków, Płotków, Hennigów. Oba wydarzenia sportowe wsparli finansowo: firma Nawirem, Piekarnia–cukiernia Sławomir Mielnik oraz Zenon Orlikowski z Ełganowa i Maria Kinder z Sobowidza. Wiele godzin społecznej pracy w przygotowanie i przeprowadzenie zawodów włożyli Roman Zielke, Wiesław i Tomasz Kempowie oraz Jan Trofimowicz jr.
28 czerwca 2007 r. powołano do życia Ludowy Klub Sportowy w Ełganowie. Powstało Stowarzyszenie Kultury Fizycznej LKS Sokół, które działać będzie na rzecz rozwoju piłki nożnej w Ełganowie. Prezesem został Sławomir Kusaj, zastępcą Karol Kusaj, sekretarzem Jarosław Keller, skarbnikiem Adam Czajka, członkiem Robert Mejer. Komisję rewizyjną utworzyli: Marek Radelski – przewodniczący, Sławomir Nakielski – sekretarz oraz Adam Szymikowski – członek.
Działacze GZ LZS opracowali program upowszechniania biegania wśród dzieci i młodzieży. Dzięki determinacji udało się zorganizować dla dzieci wyjazdy na zawody biegowe, które od lat miały renomę wśród pomorskich biegaczy. Autokarem szkolnym pod okiem Romana Zielke, Jana Trofimowicza, Wiesława Kempy, Ewy Bugi, Janusza Jaromina, Bożeny Witoń 70-osobowa ekipa wyjechała 17 września 2007 r. na II Wojewódzki Bieg Przełajowy Doliną Rzeki Raduni do Straszyna. Sportowcy gminni zdominowali bieg wojewódzki i zdobyli wiele medali i pucharów. Wśród „krasnoludków” zwyciężyła Antonina Dajda z Sobowidza. Wśród dziewcząt z klas IV-VI szkół podstawowych zwyciężyła Edyta Knitter z Ełganowa przed Edytą Olszewską z Granicznej Wsi i Karoliną Jaszczyk z Gołębiewa Wielkiego. W tej samej kategorii chłopców 2. Oskar Stolarek z Sobowidza, a 3. Sebastian Lewczuk z Kleszczewa. Wśród gimnazjalistek – 1. Justyna Sośnicka z Pawłowa, 2. Jagoda Kantak z Kleszczewa, 3. Sandra Niemczyk z Ełganowa; wśród gimnazjalistów – 1. Adrian Kapicki z Ełganowa, 2. Artur Łupkowski z Gołębiewa Wielkiego, 3. Adam Szweda z Ełganowa.
30 września 2007 r. 20-osobowa reprezentacja pod opieką Wiesława Kempy, Jana Trofimowicza i Ewy Bugi wzięła udział w jubileuszowym XXV Ogólnopolskim Biegu Mazurka Dąbrowskiego w Będominie. Sportowcy zwiedzili Muzeum Hymnu Narodowego, w którym wychowywał się Józef Wybicki – twórca hymnu. W zawodach wzięło udział łącznie ponad 1700 zawodników z 9 województw. Z reprezentacji gminnej najwyżej na szóstej pozycji sklasyfikowano Irenę Pydę w gronie pań w kategorii 40 lat i starsze. Wśród juniorów w gronie 50 biegaczy 10. miejsce wywalczył Kamil Kapicki z Ełganowa. 11. miejsce w gronie gimnazjalistek zdobyła Joanna Knitter również z Ełganowa. Pozostali zawodnicy w swoich kategoriach plasowali się w drugich i trzecich dziesiątkach.
13 października 2007 r. młodzi biegacze udali się na XII Kościerskie Biegi Uliczne do Kościerzyny. W zawodach rywalizowało wówczas ponad 800 biegaczy z terenu całej Polski północnej. W najmłodszej kategorii chłopców w gronie ponad 100! biegaczy 5. miejsce zdobył Rafał Piotrowski, a 7. był Dawid Hennig – obaj z Ełganowa. W gronie dziewcząt Joanna Knitter zajęła 6. miejsce, a Katarzyna Koza zajęła 10. miejsce. Wśród gimnazjalistów Artur Łupkowski z Gołębiewa Wielkiego zajął 7. lokatę.
20 października 2007 r. GZ LZS zorganizowało I Międzyparafialny Turniej Halowej Piłki Nożnej. Do Trąbek Wielkich przybyły reprezentacje 8 parafii archidiecezji gdańskiej. Drużyny ministrantów rywalizowały w dwóch grupach systemem każdy z każdym. Do finałów awansowały 4 zespoły. W końcowej klasyfikacji zwyciężyła drużyna ministrantów z parafii św. Józefa z Gdyni, która w wielkim finale pokonała 8:2 klub parafialny Styna Godziszewo. Kolejne miejsca zajęły drużyny z następujących parafii: salezjańskiej z Gdańska, bł. Urszuli Ledóchowskiej z Gdańska, św. Jacka ze Straszyna, św. Ojca Pio z Gdańska oraz dwie drużyny św. Ignacego z Gdańska Oruni. Po uroczystym podsumowaniu archidiecezjalny duszpasterz ministrantów ks. Andrzej Bulczak, dziękując organizatorom, wręczył puchar ufundowany przez biskupa Ryszarda Kasynę głównemu organizatorowi Wiesławowi Kempie. Jak mówili sami ministranci wszystkich parafii, w tak udanym organizacyjnie turnieju jeszcze nie brali udziału!
24 listopada 2007 r. GZ LZS było głównym organizatorem IX Mistrzostw Gminy seniorów w halowej piłce nożnej. Do zawodów przystąpiło 10 drużyn, które rywalizowały w trzech grupach systemem każdy z każdym. Do fazy finałowej trafiły 3 zwycięskie drużyny z poszczególnych grup: Graniczna Wieś, Sobowidz i Czerniewo. W meczach finałowych najlepsza okazała się reprezentacja Sobowidza, która w końcowej klasyfikacji wyprzedziła Graniczną Wieś i Czerniewo. Zwycięska drużyna grała w składzie: Krzysztof Płotka, Jarosław Hennig, Robert Komorowski, Paweł Jaszczyk, Piotr Sulewski oraz Adrian Schuchardt. Kolejne miejsca zdobyły reprezentacje Ełganowa, Trąbek Wielkich, Kleszczewa, Gołębiewa Średniego, Zaskoczyna, Warcza i Domachowa. Wyróżniono także najlepszego bramkarza, którym został Mateusz Kowalczyk z Czerniewa. Królem strzelców został Adam Czajka z Trąbek Wielkich. Najmłodszym zawodnikiem był Waldemar Hennig z Ełganowa, a najstarszym 47-letni Jerzy Ptach z Czerniewa. Zarząd GZ LZS przygotował także okolicznościowe medale z logo „DZIĘKUJEMY, ŻE JESTEŚ Z NAMI” dla osób, które pomagały w organizacji zawodów. We wszystkich imprezach organizowanych przez GZ LZS brały udział władze gminne, wójt Błażej Konkol oraz przewodniczący rady gminy Józef Sroka. Włodarze dokonywali dekoracji zawodników, a organizatorzy dbali, by poprzez promocję w prasie i internecie wszelkie imprezy docierały do jak najliczniejszej publiczności.
Mimo ogromnego zaangażowania pracy społecznej działaczy GZ LZS w 2007 roku, którzy w ramach wolontariatu zorganizowali dla mieszkańców połowę zadań gminnych w dziedzinie sportu i rekreacji masowej, działalność nie została tak naprawdę zauważona… Żaden z przedstawicieli Gminnego Zrzeszenia LZS nie został zaproszony na doroczne podsumowanie współzawodnictwa sołectw o puchar gminy Trąbki Wielkie za 2007 rok. Połowę imprez w tym cyklu przygotowano i przeprowadzono w czynie społecznym z pasją i oddaniem. Absurdem było, że członkowie zrzeszenia pracowali społecznie, gdy w tym samym czasie pracownicy GOKSiR-u, którzy organizowali inne zawody w ramach pucharu gminy, otrzymywali wynagrodzenie za prowadzenie i sędziowanie imprez. Wszelkie koszty związane z organizacją zawodów (sporządzenie regulaminów, zaproszeń, plakatów, koszty korespondencji, przygotowanie boisk, sędziowanie, wyjazdy po zakupy nagród itd.) działacze GZ LZS robili społecznie, kiedy GOKSiR miał na to fundusze z gminnego budżetu. Finanse otrzymywane w gminnych konkursach –grantach wystarczały na podstawową organizację zawodów, jednak nie pozwalały na szersze funkcjonowanie stowarzyszenia. Z tego też względu w latach 2008-2012 Gminne Zrzeszenie LZS ograniczyło się jedynie do organizacji kilku sztandarowych imprez. Chęć do działania na rzecz promocji sportu i zdrowego stylu życia dostrzegało PZ LZS. W 2009 roku na członka prezydium Rady Wojewódzkiej PZ LZS wybrano Jana Trofimowicza jr.
adminka - Anita Zielke
Ostatnie wpisy adminka - Anita Zielke (zobacz wszystkie)
- Sylwester Maliszewski – społecznik, który sportem i pasją zmieniał życie ludzi na Pomorzu! 🏃♂️⚽ - 21 grudnia 2024
- Zaproszenie - 19 grudnia 2024
- Zaproszenie - 5 grudnia 2024