29- sport, rekreacja i turystyka w 2003 roku

2003r Postępy czynili podopieczni trenera Tomasza Kempy – piłkarze LKS Orzeł w rozgrywkach juniorskich. Systematycznie występowali także w eliminacjach ogólnopolskiego turnieju „Piłkarska Kadra Czeka”. Droga do tytułu mistrzowskiego wywalczonego w 2003 była długa. W eliminacjach powiatowych piłkarze z Trąbek Wielkich pokonali 2:0 Kolbudy, uzyskali bezbramkowy remis z Cedrami Małymi i pokonali 3:0 Łęgowo. W eliminacjach regionalnych w Trąbkach Wielkich padł remis 2:2 ze Smętowem Granicznym i dwa zwycięstwa 2:0 z GOKSiR-em Lipusz i 5:0 z Iskrą Rajkowy.

10 czerwca 2003 w Gniewinie odbył się finał wojewódzki. LKS Trąbki Wielkie pokonał 2:0 Powiśle Dzierzgoń, zremisował 0:0 z Piastem Człuchów i wygrał 2:1 z Koroną Żelistrzewo. W eliminacjach międzywojewódzkich w Strzelcach Krajeńskich piłkarze z Trąbek Wielkich pokonali 2:0 Błękitnych Barwice, ulegli 0:1 Stalexport i zwyciężyli 1:0 Tęczę Przytoczna. Te wyniki zapewniły awans do finału z pozycji drugiej.

4–14 lipca 2003 roku młodzi piłkarze z Trąbek Wielkich (rocznik 1987 i młodsi) brali udział w finale XIX ogólnopolskiego turnieju „Piłkarska Kadra Czeka” w Słubicach . LZS Orzeł Trąbki Wielkie pokonał kolejno 3:1 GUKS Gorzekowice, 5:0 Gimnazjum Prostki, zremisował 2:2 z LZS Zarszyn. W finale zwyciężył 2:1 z LKS Jurę Niegowa i zdobył główne trofeum oraz nieoficjalne mistrzostwo Polski LZS. Królem strzelców został zdobywca 7 bramek Marek Rambiert. Drużyna grała w składzie: Łukasz Kobylarz, Rafał Kobylarz, Marek Gajewski, Michał Dobek, Michał Turzyński, Wojciech Zielke, Ireneusz Łosiński, Robert Komorowski, Dawid Kuchta, Grzegorz Staszczak, Mateusz Płaza, Marek Rambiert, Grzegorz Lejkowski, Robert Dubanowski, Patryk Kruczkowski, Karol Czerniak. Trenerem zespołu był Tomasz Kempa, a kierownikiem drużyny Andrzej Kobylarz. Ponadto w meczach eliminacjyjnych w drużynie grali: Dariusz Wohlert, Michał Warda, Tomasz Rekowski, Daniel Kilas, Cezary Biernacki i Bartosz Bogun. Za ten sukces trener Tomasz Kempa został wybrany do dziesiątki najlepszych trenerów województwa w plebiscycie organizowanym przez Pomorskie Zrzeszenie LZS w Gdańsku.

The following two tabs change content below.

adminka - Anita Zielke

Materiał dodany przez administratora strony.

Ostatnie wpisy adminka - Anita Zielke (zobacz wszystkie)