20 lutego 1988r. w GOKSiR-ze odbył się VIII gminny zjazd delegatów zrzeszenia LZS. Na przewodniczącego zjazdu wybrano Sylwestra Maliszewskiego. Gośćmi honorowymi byli: wieloletni działacz Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS, ówczesny przewodniczący Centralnej Komisji Turystyki Wiejskiej Władysław Kardasiński, sekretarz Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS Wiesław Szczodrowski, przewodniczący gminnej rady narodowej Antoni Drawz, prezes gminnej komisji Zjednoczonego Stronnictwa Ludowego Zbigniew Nelke oraz sekretarz urzędu gminy Konecki. Przewodniczący Kempa złożył sprawozdanie z działalności rady. Rada Gminna Z LZS to 444 członków, w tym 101 kobiet oraz 216 osób – młodzieży do 18 lat w 14 ogniwach LZS. W gminie w poszczególnych ogniwach LZS funkcjonowało 111 sekcji sportowych i 15 sekcji turystycznych. Turyści z GKTW zwyciężyli w wojewódzkim spływie kajakowym w Chmielnie w punktacji zespołowej. Rada gminna Z LZS w całorocznej rywalizacji zajęła 3. miejsce w województwie. W nagrodę sportowcy otrzymali sprzęt sportowy i turystyczny, który trafił do poszczególnych ogniw LZS. Również 3. miejsce GKTW zajęła w klasyfikacji generalnej w województwie. Za fundusze z otrzymanej nagrody zakupiono sprzęt turystyczny, który zasilił wypożyczalnię sprzętu, funkcjonującą przez szereg lat w GOKSiR-ze. Podsumowano także współzawodnictwo ogniw LZS o sportowy znak jakości „Omega” 1987. Wyniki: 1. LZS Zła Wieś, 2. LZS Czerniewo, 3. LZS Gołębiewo Wielkie, 4. LZS Trąbki Wielkie, 5. LZS Ełganowo, 6. LZS Trąbki Małe. We wnioskach padły sugestie, by rozpocząć budowę hali sportowo – widowiskowej w Trąbkach Wielkich oraz zagospodarować dla celów turystycznych jezioro w Mierzeszynie. Zatwierdzono także do organizacji w 1988 roku: III zimową spartakiadę w grach świetlicowych, indywidualne i drużynowe mistrzostwa gminy w tenisie stołowym, warcabach i szachach oraz w strzelaniu z broni kbks, festyny – z okazji 1 maja, 22 Lipca oraz gminnych dożynek, III letnią spartakiadę mieszkańców wsi, ligę gminną na jesień 1988.
Do nowego zarządu RGm. Z LZS na kolejną kadencję weszli: przewodniczący – Wiesław Kempa, z-ca ds. sportu – Marek Lewańczyk, z-ca ds. turystyki – Jacek Maliszewski, sekretarz – Ewa Dufke, skarbnik – Marek Stefańczyk, członkowie – Stanisław Kusaj, Roman Dończyk, Kazimierz Arym i Józef Sroka. Komisja rewizyjna: Ryszard Butrymowicz, Zbigniew Nelke, Sylwester Maliszewski. Przewodniczącymi ogniw LZS w gminie byli wówczas: w Czerniewie Andrzej Dończyk, w Gołębiewie Wielkim Kazimierz Arym, w Gołębiewie Średnim Władysław Wysiecki, w Sobowidzu Alfons Klukowski, w Ełganowie Franciszek Marchewicz, w Złej Wsi Kazimierz Banaczyk, w Trąbkach Wielkich Marian Lewańczyk, w Warczu Krzysztof Klepacz, w Kleszczewie Andrzej Malinowski, w Kłodawie Marek Wiński, w Mierzeszynie Henryk Kędziorzębski, w Pawłowie Jacek Cichocki i w Trąbkach Małych Jacek Gębura.
9 marca 1988r. na boisku szkolnym w Ełganowie odbył się doroczny zlot „Powitanie Wiosny”, w którym udział brała młodzież zrzeszona w ZHP. Zlot zorganizowała RGm. Z LZS oraz Hufiec ZHP w Trąbkach Wielkich. W imprezie udział wzięło 180 zuchów i harcerzy. Był czas na wybór najpiękniejszej marzanny, wspólne ognisko oraz pieczenie kiełbasek. Zorganizowano także konkurencje sportowe. Konkurs na najładniejszą marzannę: 1. ZHP Drzewina, 2. Zuchy Drzewina, 3. ZHP Trąbki Wielkie. Konkurs kabaretowy: 1. ZHP Drzewina, 2. ZHP Kłodawa, 3. ZHP Trąbki Wielkie. Konkurs na piosenkę harcerską: 1. ZHP Drzewina, 2. ZHP Kłodawa, 3. ZHP Sobowidz. Wielobój sprawnościowy: rzut śnieżkami do celu – 1. Tomasz Jasiński Trąbki Wielkie, 2. Tomasz Salamon Mierzeszyn, 3. Gabriela Brzoskowska Gołębiewo Wielkie. Bieg sprawnościowy – 1. Wojciech Jaszczyk Drzewina ZHP, 2. Robert Zander ZHP Sobowidz, 3. Krzysztof Budnik ZHP Trąbki Wielkie. W końcowej klasyfikacji zwyciężyła drużyna ZHP Drzewina. Kolejne miejsca zajęły ZHP Trąbki Wielkie, ZHP Sobowidz, ZHP Kłodawa oraz Zuchy Ełganowo.
W sezonie 1987/88 w rozgrywkach piłki nożnej klasy C brały udział drużyny: Zła Wieś, Domachowo, Trąbki Wielkie, Ełganowo i Pawłowo i Jankowo z Gminy Kolbudy.
29 maja 1988r. zorganizowano festyn z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka. Na boisku w Trąbkach Wielkich rywalizowało w konkurencjach sportowych ponad 180 uczestników. W slalomie piłkarskim zwyciężył Marcin Goczewski, w biegu w workach Jarosław Radziszewski, w rzucie lotką do celu Mirosław Karcz – wszyscy LZS Trąbki Wielkie. W turnieju piłki nożnej zwyciężyła drużyna LZS Trąbki Wielkie, 2. LZS Ełganowo, 3. LZS Czerniewo, 4. LZS Gołębiewo Wielkie. Rozstrzygnięto także mistrzostwa gminy w szachach. Mistrzem został Mieczysław Goczewski przed Stanisławem Kusajem i Rajmundem Miecznikowskim.
25 września 1988r. w Skarszewach odbył się finał VIII igrzysk sportowo-rekreacyjnych LZS o puchar wojewody gdańskiego. W półfinale tych igrzysk, rozegranych 12 czerwca na stadionie w Trąbkach Wielkich, reprezentacja gminy wywalczyła drugie miejsce i awans do ścisłego finału. Zachował się jedynie wynik Sylwestra Maliszewskiego z konkurencji pchnięcia kulą, w której zwyciężył z wynikiem 11,05 m. Podsumowując udział gminy w 8. finale wojewódzkim potwierdziło się to, że wystawiliśmy swoich reprezentantów we wszystkich konkurencjach, czym walnie przyczyniliśmy się do sukcesu końcowego półfinałów i finałów.
adminka - Anita Zielke
Ostatnie wpisy adminka - Anita Zielke (zobacz wszystkie)
- Konkursy 2025 - 21 stycznia 2025
- Życzenia na Nowy Rok 2025! - 27 grudnia 2024
- Pamiętają - 27 grudnia 2024