Złoty medal i Tytuł Mistrza Polski IV Mistrzostw Polski w Trójboju Sprinterskim Masters wywalczył Brandt Benedykt z Gołębiewa Wielkiego!

15 czerwca 2019 roku w Toruniu na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego zostały rozegram Mistrzostwa Polski w Wielobojach Masters ; 27 MP w Pięcioboju Rzutowym i Pięcioboju Klasycznym oraz IV MP w Trójboku Sprinterskim. W mistrzostwach udział wzięło ponad 100 uczestniczek i uczestników masters w przedział w wiekowym od 35 do 80+
Z naszego rejonu w mistrzostwach wystartowali Benedykt Brant z Gołębiewa Wielkiego ( 81 lat) w trójboju Sprinterski oraz Sławomir Borowski z Kiezmarka w Wieloboju Ciężarkowym i Wieloboju Rzutowym.
Benedykt Brand w trójboju sprinterski musiał pokonać następujące dystanse; bieg na 60m, 100m. i 200m kategorii wiekowej M80+.
Gromadząc 1360 pkt. wygrał zdecydowanie swoją kategorię i zdobył złoty medal..
Jest pierwszy tytuł Mistrzostw Polski Masters Benedykta Brandta !
Drugi mieszkaniec naszego powiatu Sławomir Borowski z Kiezmarka wystartował w XXVII M.P. w Pięcioboju Ciężarkowym (waga ciężarków: 5,45,7,26,9.o8,11,34 i 15,88) w kategorii wiekowej M-40.
Suma wyników z pięciu konkurencji dała odległość 71,28m i srebrny medal M.P.
Ponadto wystartował w drugiej konkrecji w XXVII M.P. w Wieloboju Rzutowym ( rzut młotem , dyskiem, oszczepem , ciężarkiem oraz w pchnięciu kulą) .
Tu wyniki z poszczególnych konkurencji zostały przeliczone na punkty w stosunku do kategorii wiekowej.
Zgromadził ich 2160 pkt. i zdobył brązowy medal MP.