Z brązowym medalem wrócili nasi herkulesi z XVIII Ogólnopolskich Igrzyskach LZS w Zamościu !

powt2015001W dniach 27-29.08.2015 r. w Zamościu odbyły się XVIII Ogólnopolskie Igrzyska LZS. Województwo pomorskie reprezentowało 54 zawodników (w tym 9 osób w bloku integracyjnym). Do szerokiej reprezentacji powołanych zostało 7-miu mieszkańców z gminy Trąbki Wielkie.
Piątka wystartowała w przeciąganiu liny i dwóch w podnoszeniu ciężarka 17,5 kg. .
Nasi herkulesi Maciej Fierek i Sebastian Werochowski z Gołębiewka oraz Jarosław Haning, Tomasz Kinder i Wiesław Klemm z Sobowidza wywalczyli brązowy medal. W drodze po medal nasi herkulesi pokonali reprezentacje z województw świętokrzyskiego, śląskiego, a w ćwierćfinale wielkopolskie. W półfinale musieli uznać wyższość lubelskiego- zwycięzcy całego turnieju i w walce o srebrny medal pokonani zostali przez reprezentację z woj. łódzkiego.
Nasi herkulesi obronili brązowy medal wywalczony w 2014 roku w Słubicach.
W swoim debiucie w igrzyskach Wojciech Dajda z Trąbek Wielkich wystartował w podnoszeniu ciężarka 17,5 kg w kategorii do 85 kg. Wywalczył piąte miejsce z wynikiem 49 podniesień. Wojtek po skończonym konkursie był nie zadowolony ze swojego występu. Chyba zjadła mnie trema-oświadczył Patryk. Kilkanaście podniesień sędzia mu nie zaliczył. Do brązowego medalu zabrakło18 podniesień. Zwycięzca osiągnął wyk 81 podniesień. Drugi nasz reprezentant w tej konkurencji Patryk Haraburda z Trąbek Wielkich wystartował w kategorii + 85 kg, gdzie zajął również V miejsce z wynikiem 79 podniesień. Patrykowi do brązowego medalu zabrakło 11-tu podniesień. Zwycięzca podniósł ciężarek 17,5 kg aż 108 razy !
Zespół w składzie Wojciech Dajda, Patryk Haraburda, Jarosław Hennig i Wiesław Klemm wystartowali w konkurencji przenoszenia worków z piskiem i zostali sklasyfikowani na VIII miejscu z czasem 2:27:30.min. Zwycięska drużyna z lubelskiego uzyskała czas 1:58:85min.
Uczestnicy igrzysk rywalizowali w 18 konkurencjach. Reprezentacja województwa pomorskiego ogółem zdobyła 5 medali w tym ; 1 złoty 2 srebrny i 2 brązowe. W klasyfikacji generalnej województw została sklasyfikowana na VI miejscu.