Wywalczyli brązowy medal XVII Ogólnopolskich Igrzysk LZS

braz2014_002Bardzo dobrze w debiucie spisała się reprezentacja województwa pomorskiego w przeciąganiu liny mężczyzn uczestnicząca w Finale Centralnym XVII Ogólnopolskich Igrzysk LZS które odbyły się w Słubicach 28-30.08.2014r.

Przypomnę, że podczas Wojewódzkich Igrzysk LZS które odbyły sie Linii w czerwcu br. reprezentacja gminy Trąbki Wielkie zdobyła złoty medal- tym samym wywalczyła awans do udziału w finale centralnym igrzysk . Awans wywalczyli : Maciej Fierek kapitan , Sebastian Werochowski obaj z Gołębiewka, Adam Czajka z Trąbek Wielkich, Jarosław Henning i Aleksandra Iwaszczyszyn oboje z Sobowidza. Turniej wojewódzki był rozgrywany z udziałem pań.

Na finał centralny nasza drużyna została uzupełniona o Kamila Lubawskiego i Mariusza Dajdę. W turnieju wystartowało 14 reprezentacji wojewódzkich. Turniej został rozegrany systemem brazylijskim do dwóch wygranych. W drodze do półfinału nasi pokonali drużyny z województw małopolski i kujawsko-pomorskiego po 2:0. W półfinale musieli uznać wyższość 7-mio krotnych medalistów igrzysk z województwa lubelskiego z którymi przegrali po bardzo zaciętym pojedynku 2:0. W walce o trzecie miejsce spotkali się z reprezentacją województwa łódzkiego których pokonali 2:0 i zdobyli upragniony dla każdego zawodnika medal XVII Ogólnopolskich Igrzysk LZS.

Złoty medal wywalczyła reprezentacja województwa śląskiego która w finale pokonała województwie lubelskie.

Brązowy medal wywalczyła drużyna w składzie; Paweł Fierek, Adam Czajka, Sebastian Werochowski, Kamil Lubawski i Mariusz Dajda.