Wieści z pomorskich tras biegowych

biegnocny19 czerwca 2015 roku grupa trąbkowskich biegaczy długodystansowych udział wzięła w Nocnym Biegu Świętojańskim z PKO Bankiem Polskim, który odbył w Gdyni.

Jest miło poinformować, że coraz więcej naszych mieszkańców z gminy bierze udział biegach o zróżnicowanych długościach , od tradycyjnej 10-tki poprzez ćwierć maraton, półmaraton, aż do maratonu włącznie.
Bieg w Gdyni został rozegrany na dystansie 10 km. Bieg ukończyło 6496 uczestników. Najszybciej z naszej gminy przebiegł mieszkaniec Sobowidza Krzysztof Tomaszewski. W klasyfikacji open zajął 664 miejsce z czasem 00:43:10. W swojej kategorii wiekowej M-50 został sklasyfikowany na 23 miejscu.
Maciej Ceglecki z Rościszewa bieg ukończył w kategorii open na 2400 miejscu z czasem 50:05 min., a swojej kategorii M-30 na 905 miejscu.
Paweł Buczyński z Trąbek Małych w klasyfikacji open zajął 2760 miejsce z czasem 51:19 min. W swojej kat wiekowej M-40 został sklasyfikowany na 535 miejscu.
Marceli Buczyński z Trąbek Małych został sklasyfikowany w kat. open na 3917 miejscu z czasem 00:55:24 min., W swojej kategorii wiek. M-16 ukończył bieg na 97 pozycji.
Alicja Kiełkucka z Trąbek Małych ukończyła bieg na 4801 miejscu open z czasem 58:45min. W swojej kategorii wiekowej K-40 została sklasyfikowana na 166 miejscu.
Agnieszka Ceglecka z Rościszewa ukończyła bieg na 5745 miejscy z czasem 01:03:55 godz. W swojej kategorii wiek. K-30 została sklasyfikowana na 638 miejscu.
Patryk Haraburda z Trąbek Wielkich ukończył bieg na pozycji 5946 miejscu z czasem 01:05:31 godz., a swojej kat. wiek. M-30 został sklasyfikowany na 1702 miejscu.
Patrycja Haraburda z Trąbek Wielkich ukończyła bieg na 6429 uzyskując czas 01:14:46. W swojej kat. wiek. K_20 została sklasyfikowana na 786 miejscu.
Tuż za Patrycją finiszowała Monika Malinowska z Trąbek Wielkich, z taki samym czasem . W swojej kat. wiek. została sklasyfikowana na 786 miejscu.
Magdalena Kiełkucka z Trąbek Małych ukończyła bieg na pozycji 6471 z czasem 1:18:11.W swojej kat. wiek. K-16 została sklasyfikowana na 88 pozycji.
Maratończyk z Sobowidza Stanisław Szulist w tym roku wybrał sobie cykl biegu pn. Kaszuby Biegają”.
5 lipca 2015 w Przodkowie uczestniczył w IV Ćwier
maratonie Szwajcarii Kaszubskiej – 11,5km. Po dobrym biegu na pokonanie tego dystansu potrzebował 01:03:46 godz. W kategorii open został sklasyfikowany na 142 miejscu, a w swojej kat. wiek. M-50- 59 był 9-tu. IV Ćwier
maraton w Przodkowie ukończyło 318 uczestników.
W klasyfikacji generalnej cyklu biegów pn. „Kaszuby Biegają” po 5-ciu już rozegranych biegach Stanisław Szulist w punktacji generalnej wśród mężczyzn zajmuje 64 miejsce, a w 4-ch biegach zgromadził 555 pkt. W swojej kategorii wiekowej M- 50-59 zajmuje XIII miejsce. Ogółem organizatorzy sklasyfikowali 672 uczestników.