Wieści z I Maratonu PZU Gdańsk -2015

mariusz_kiel17 maja 2015r. na ulicach Gdańska został rozegrany I Maraton PZU Gdańsk. Miło mi poinformować , że kolejni mieszkańcy z gminy Trąbki Wielkie wystartowali i ukończyli maraton. Ostatni uczestnik który ukończył maraton został sklasyfikowany na pozycji 1809 open w czasie 5:59:25 godz.
Krzysztof Tomaszewski z Sobowidza ukończył maraton na 189 pozycji open w czasie 3:24:40 godz. W kategorii wiekowej M – 50 został sklasyfikowany na 17 pozycji ,
Mariusz Kiełczykowski z Trąbek Małych ukończył maraton na pozycji 1425 open w czasie 4:27:50 godz., natomiast w swojej kategorii wiekowej M-40 został sklasyfikowany na 377 pozycji ,
Wśród osób znanych przez mieszkańców gminy w maratonie wystartowali Ryszard Świlski członek Zarządu Województwa Pomorskiego w Gdańsku, oraz Krystian Latoszewski dyrektor ZS w Godziszewie, nauczyciel informatyki w SP Trąbki Wielkie. Obaj panowie ukończyli maraton.
Krystian Lataszewski pokonał dystans 41.195 km w czasie 3:57:35 godz. zajmując 834 miejsce open, a w kategorii wiekowej M-40 został sklasyfikowany na 234 miejscu,
Ryszard Świlski na mecie został sklasyfikowany na 947 miejscu open w czasie 4:01:13 godz., a kategorii wiekowej M-40 na 266 pozycji.
Stanisław Szulist z Sobowidza który zapowiadał swój udział w tym maratonie ( po raz trzeci w tym roku ) z przyczyn obowiązków służbowych nie wystartował.
Moda na bieganie wśród mieszkańców gminy Trąbki Wielkie zdecydowanie poszerza swoje kręgi. Już 24 maja 2015 w Łaguszewie nadarza się okazja do biegania. W tym odbędą się biegi pn.” Polska Biega”. Biuro zawodów jest czynne od godziny 13.30 obok świetlicy wiejskiej ,a start nastąpi o godzinie 14.00. Organizatorem biegów jest GOKSIR w Trąbkach Wielkich.