W derbach Gminy Trąbki Wielkie Orzeł zremisował z Sokołem (0:0)

10 czerwca 2017 roku Orzeł Trąbki Wielkie w rundzie rewanżowej gr II V ligi Pomorskiego Związku Piłki Nożnej w Gdańsku podejmował sąsiadów zza lasu – LKS Sokół Ełganowo.
Do meczu oba zespoły przystąpiły bardzo mocno skoncentrowane. Sokół pamiętał porażkę na własnym stadionie jesienią 1:3, a Orzeł chciał mocno pokreślić kto do jesieni 2017 r, czyli pierwszej rundy nowego sezonu, w gminie Trąbki Wielkie będzie “PANAMI”.
W pierwszej połowie oba zespoły nie  wypracowały sobie akcji bramkowych. Była walka o piłkę w środkowej części boiska. Odbiory piłki i nieliczne kontry kończyły się jednak przed 16-tką lub piłka stawała się łupem bramkarzy. W walce o piłkę zawodnicy często wzajemnie się faulowali, powodując przerwy w grze. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem bezbramkowym 0:0.
W drugiej połowie obraz gry niewiele się zmienił w porównaniu do pierwszej części   meczu. Zmiany w obu zespołach nie wnosiły efektów zakładanych przez trenerów. W ostatnich  15-tu minutach, w wyniku narastającego zmęczenie drużyny bardziej się odkryły. Spowodowało to więcej błędów a kolejne akcje kończyły się sytuacjami do zdobycia upragnionej bramki. Na przeszkodzie stawali jednak dobrze dysponowani bramkarze. Kilka razy strzelcy mieli źle ustawione “celowniki”
Mecz został przedłużony o 4 minuty, które nie zmieniły wyniku meczu. Mecz obejrzało ponad stu kibiców z całej gminy. Wśród kibiców można było zobaczyć Manfreda Kratzke – pierwszego przewodniczącego LZS Trąbki Wielkie z lat 50 –tych XX wielu  , który przyjechał z Niemiec, Posła Andrzeja Kobylarza, Wójta gminy Błażeja Konkola i wiceprzewodniczącego Rady Gminy Józefa Srokę, radnego Rady Powiatu Gdańskiego Tomasza Kempę oraz zawodników z drużyny LZS Trąbki Wielkie, która jako pierwsza drużyna wiejska w Polsce wywalczyła awans do klasy okręgowej w Polsce ( z  której zwycięzca awansował  do II ligi).
LKS Orzeł zagrał w składzie: Narloch – Dończyk M., Neubauer, Kobylarz, Balcer –  Dończyk B., Dampc, Pietrowicz (73′ Kowalski), Kamiński – Schuchardt, Jaśniewski (73′ Żabiński).