W derbach Gminy Trąbki Wielkie o mistrzostwo V ligi KS 1955 Orzeł Trąbki Wielkie zremisował z LKS Sokołem 0:0

19 maja 2018 roku na stadionie w Trąbkach Wielkich zespół gospodarzy KS Orzeł 1955 podejmował rywali zza miedzy LKS Sokół Ełganowo. Wg zajmowanych miejsc w tabeli faworytem tego meczy byli gospodarze.
Faworyt nie znaczy, że Goście już się poddali przed meczem.
Tak i tym razem było.

Mecz był rozpoczął się okolicznych ataków Orła, gdzie mogły paść upragnione bramki. Na straży bramki Sokoła dobrze bronił M. Gemborys. W rewanżu Sokół zrewanżował się akcją po której trzykrotnie wykonywał stały fragment – rzut rożny z których to akcji mogła być zdobyta bramka.
W drugiej połowie obie drużyny zaczęły więcej czasu poświęcać obronie, aby nie stracić bramki, która mogłaby ich pozbawić nawet jednego punktu.
Mecz zakończył się bezbramkowym, sprawiedliwym remisem 0:0.
Jan informuje kierownik drużyny A. Marszałowicz Orzeł zagrał w składzie; br. Koprowski – Dończyk M. (88′ Balcer), Kobylarz M., Szostek, Neubauer – Zalewski (46′ Preuss), Musik, Dończyk B. , Jaśniewski (72′ Malek) – Laga, Schuchardt (72′ Kamiński).
Do tradycji rozgrywanych meczy w Trąbkach Wielkich należy, że w przerwach obrad Sejmu RP uczestniczy każdorazowo Poseł RP Andrzej Kobylarz – b. prezes Orła.
Po tym meczu w tabeli Orzeł zajmuje VII miejsce ze zdobyczą punktową 36 pkt, a Sokół XIV miejsce z 18 pkt. Do zakończenie rozgrywek pozostało pięć kolejek.