W derbach gminy to Sokoły z Ełganowa Pany !

derbys2016114
W piękną słoneczną sobotę 14 maja 2016 w na boisku w Ełganowie został rozegrany mecz pomiędzy LKS Sokół Ełganowo i LKS Orzeł Trąbki Wielkie o mistrzostwo V ligi grupa II sezonu 2015/2016 Pomorskiego Związku Piłki Nożnej w Gdańsku.
Mecz zgromadził wielu sympatyków piłki nożnej z terenu całej gminy Trąbki Wielkie. Wszak były to derby gminne! Drużyny podeszły do meczu bardzo mocno skoncentrowane. Na boisku było widać ,że dużo uwagi poświęcały zabezpieczeniu własnej świątyni, aby nie stracić bramkę. Do 10-tej minuty optyczną przewagę posiadał Orzeł. Szanował piłkę, ale obrońcy Sokoła nie pozwalani na oddanie celnego strzału do swojej bramki. W tym czasie oddali jednak tylko dwa strzały z rzutów wolnych.
W 10-tej minucie z dośrodkowania z rzutu rożnego Chmielewski z Sokoła wyprzedził obrońców Orła i głową strzelił bramkę. W 14-tej minucie z dośrodkowania z lewej strony piłka mija bramkarza Sokoła i do pustej bramki nie trafia Bronka. W rewanżu w 25 minucie Sokół stworzył sytuację bramkową i na podwyższenie wyniku. Z kolei Orzeł w 38, 40 i 45 minucie stworzył sobie sytuację bramkowe, ale na przeszkodzie stanął dobrze broniący w tym meczy bramkarz Sokoła Gęmborys. Pierwsza połowa meczu zakończyła się prowadzeniem Sokoła 1:0.
W drugiej połowie Sokół bronił prowadzenie, a Orzeł nie mógł się przedostać na pole bramkowe przeciwnika aby stworzyć sytuacje bramkowe. Zawodnicy nie wytrzymywali presji meczu i co raz dochodziło do spięć . Sędzia bez wahania upominał zawodników i karał żółtymi kartkami winnych zajść.
Najlepszą okazję do wyrównania meczu miał Bronka w 73 minucie którego strzał trafił w słupek. Po kolejnym spięciu w 54 minucie kontuzji uległ Bartłomie Dończyk do którego służba medyczna meczu wezwała pogotowie ratunkowe.
Kiedy karetką przyjechała do poszkodowanego sędzia przerwał mecz. Mecz został przedłużony o w/w przerwę, a także z tytułu przerw poświeconej udzielaniu pomocy poszkodowanym zawodnikom i dokonywanych zmian. W czasie przedłużonym Sokół bronił zdobyczy i trzech punktów, a Orzeł wszystkimi swoimi siłami dążył do wyrównania. Obrońca Balcer dobrze grający przez cały mecz w ostatnich minutach został przesunięty do linii ataku. Po 95 minutach sędzia zakończył mecz .
Sokół do nowego sezonu w gminie Trąbki Wielkie – PANY!
Orzeł rozegrał mecz w składzie: br. Narloch –  Dończyk B. (54′ Kobylarz R.), Molga, Balcer, Łaszczyk – Dończyk T. Kobylarz M., Dampc, Bronka (77′ Bartosik), Kamiński (82′ Czerw), Żabinski.