Trąbki Wielkie stolicą męskiej koszykówki !

kosztr2016047
Reprezentacja sołectwa Trąbki Wielkie w koszykówce mężczyzn obroniła tytuł mistrza gminy Trąbki Wielkie z 2015r. W VII Mistrzostwach Gminy Trąbki Wielkie Mężczyzn w Koszykówce, które zostały rozegrane 24 kwietnia 2016 w hali sportowej Gimnazjum im. Kazimierza Jagiellończyka w Trąbkach Wielkich prym wiedli koszykarze z Trąbek Wielkich.

W walce o medale, puchary oraz o tytuł mistrza na 2016 rok wystartowało 7-m reprezentacji sołeckich. Turniej był rozgrywany w pierwszej fazie w dwóch grupach eliminacyjnych, a następnie dwie pierwsze drużyny z grup rozegrały mecze półfinałowe,  ich zwycięzcy wielki finał.
Reprezentacja sołectwa Trąbki Wielkie w rozegrała pięć meczy i wszystkie wygrała . W grupie eliminacyjnej pokonali reprezentacje Kaczek I 21:8, Kaczki II 35: 5 i Drzewinę 34:4.
W półfinale pokonali reprezentację Gołębiewo Średnie 44:4, a w walce o złoty medal i tytuł mistrza zmierzyli się z reprezentacją Czerniewa. Po bardzo zaciętym pojedynku Czerniewo przegrało 14 : 2 ( 10:2 ). W meczu o III miejsce Kaczki I pokonały 45:18 Gołębiewo Średnie.