Szczypiornistki z Trąbek Wielkich wywalczyły tytuł wicemistrza w PIMS w Mini Piłce Ręcznej

pilkamini_2015_068Mistrzynie z poszczególnych gmin w Mini Piłce Ręcznej Dziewcząt 9 marca 2015 w hali sportowej Gimnazjum im. Kazimierza Jagiellończyka w Trąbkach Wielkich rozegrały turniej o mistrzostwo powiatu gdańskiego w ramach Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej .
Do turnieju zgłosiły się reprezentacje szkół , które reprezentowały gminy; Pruszcz Gdański- ZS Łęgowo, Pszczółki – ZS Pszczółki, miasto Pruszcz Gdański – ZS nr 4 Pruszcz Gdański oraz gospodynie SP Trąbki Wielkie.
Turniej rozegrany został systemem każdy z każdym 2 x 10 minut. Już pierwszej rundzie spotkały się drużyny ZS Łęgowo i SP Trąbki Wielkie. Jak się okazało był to mecz o zwycięstwo w całym turnieju, przedwczesny finał. Mecz był zacięty i po pierwszej połowie to zawodniczki z Łęgowa prowadziły 4:3.Po przerwie Trąbki wielkie wyrównały stan meczu na 4:4. Gospodarzom turnieju już się zdawało, że kolejne bramki strzelone przez zawodniczki z Trąbek Wielkich winny dać prowadzenie i wygranie całego meczu. Okazje były, lecz najlepsza zawodniczka z Trąbek Wielkich Ola Stoduś ich nie wykorzystała. Zawodniczki z Łęgowa wykazały się bardziej odporne na stres i strzeliły gospodyniom dwie bramki, które im dały zwycięstwo! W kolejnych meczach łęgowianki pokonały Pruszcz Gdański „4-kę” 6:2 i w ostatnim meczu zremisowały z Pszczółkami 4:4. Reprezentacja SP z Trąbki Wielkie w kolejnym meczu wygrały 3:1 z ZS Pszczółki i z 4-ką z Pruszcza Gdańskiego 8:5
Tabela końcowa Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Ręcznej Dziewcząt
I miejsce ZS Łęgowo 5 pkt. 16:10 br.
II Miejsce SP Trąbki Wielkie 4 pkt. 15:12
III miejsce ZS Pszczółki 3 pkt. 11:10
IV miejsce Pruszcz Gdański „4” 0 pkt. 8:21

Tytuł mistrzyń powiatu gdańskiego w roku szkolny 20143/2015 wywalczyły ; Magdalena Sierdzka, Patrycja Sulima, Wiktoria Śledź, Małgorzata Kotarba, Vanesa Kuśmierz, Julia Tałaj, Natalia Wołoszyn, Nina Sznura, Zuzanna Agacka i Paulina Mateńko. Drużynę do zwycięstwa poprowadziła opiekun Dagmara Hurtak.
W drużynie Trąbek Wielkich zagrały; Stoduś Aleksandra, Misior Martyna, Tkaczyk MAgdalena, Kusaj Zuzanna, Ratkowska KLaudia, Mazur Natalia, Doroba Anna, Bida Aleksandra, grosz karolina Dusza Daria, Niedzwiedzka KLaudia, Nakielska Wiktoria, Iwańska Agata i Sela Weronika, – opiekun Aleksandra Bielawa.
Na zakończenie organizator turnieju PIMS Aleksandra Bielawa wręczyła drużynom pamiątkowe dyplomy.