Sołectwo Ełganowo mistrzem Gminy Trąbki Wielkie w futsalu

wiescielg208XVI mistrzostwa zostały rozegrane w dwóch terminach 20.11.2016 – eliminacje w czterech grupach oraz tydzień później 27 listopada gry finałowe z udziałem 8 najlepszych drużyn z eliminacji. Do mistrzostw zgłosiło 13 zespołów. Drużyny występowały pod nazwą swoich sołectw i klubów sportowych.
Po grach eliminacyjnych do gier finałowych awansowały zespoły: z Ełganowa, Czerniewa, Pruskiej Karczmy, Kaczek, Trąbek Wielkich II, Błękitnych Sobowidz, Trąbek Wielkich I ( juniorzy), i Kłodawy. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy w których rozgrywali mecze systemem każdy z każdym z zaliczeniem wyniku meczu z eliminacji.
4. Kłodawa 0 pkt. bramki 0 : 11
Drużyny które zajęły miejsca 1-2 rozegrali mecze półfinałowe, natomiast pozostałe drużyny z godnie z zajętym miejscem w grupie rozegrali mecze o miejsca V – VI, VII-VIII .
Wyniki półfinałowe:
Ełganowo – Kaczki 3 : 1 (2 : 0)
Pruska Karczma – Czerniewo 2 : 4 (0 : 2)

Mecz o VII. miejsce
Trąbki Wielkie I – Kłodawa 3 : 0 walkower( mecz się odbył z uwagi na nie przystąpienie drużyny z Kłodawy do rozgrywek II tury.

Mecz o V. miejsce
Błękitni Sobowidz – Trąbki Wielkie II 3 : 6 (0 : 3)
Organizator wyróżnił zawodników na następujących pozycjach :
Najlepszy zawodnik – Tomasz Dończyk (Czerniewo)
Najlepszy bramkarz – Przemysław Mejer (Pruska Karczma)
Najlepszy strzelec – Sebastian Bara 13 bramek (Ełganowo)
Tytuł mistrzowski drużyna z sołectwa Ełganowo wywalczyło w składzie: Waldemar Hennig, Sławomir Kusaj, Cezary Kusaj, Dawid Chmielewski, Filip Drożyński, Jakub Pelowski, Sebastian Bara i Przemysław Czerw.
Trzy najlepsze drużyny zostały uhonorowane pucharami, dyplomami i medalami , natomiast najlepsi zawodnicy okolicznościowymi statuetkami. Nagrody i medale wręczał Zbigniew Leszczyński przewodniczący Rady Gminy Trąbki Wielkie.