Seniorzy Orła 1955 przegrali z Czarnymi Pruszcz Gdański 3:0 !

Nadal nie wiedzie się naszym Orłom w rozgrywkach o mistrzostwo V Ligi w rundzie jesiennej sezonu 2017/2018 Pomorskiego Związku Piłki Nożnej w Gdańsku.
W czwartym meczu rundy jesiennej 26 sierpnia 2017 roku podejmowali sąsiadów zza miedzy MKS Czarnych Pruszcz Gdański. Wszyscy sympatycy Orła liczyli, że może z Czarnymi przełamią się i zdobędą pierwsze bramki i punkty w rundzie jesiennej.
To tylko marzenia. Czarni skoncentrowani od samego początku grali szybko i już po pierwszej akcji w 5 minucie z kontry zdobyli pierwszą bramkę. Gra Orła tylko do 16-tki układała się dobrze. Brakowało celnych strzałów. W pierwszej połowie mieli dwie na okazje zdobycie bramki z wykonywanych tzw. stałych fragmentów gry – rzutów wolnych. Piłka minimalnie mijała słupki. W pierwszej połowie więcej bramek na Arenie „Orzeł” w Trąbkach Wielkich już nie padło. Goście na przerwę schodzili prowadząc 1:0.
Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Zmiany wprowadzone przez trenera Orła nie wnosiły polepszenia i jakości w grze. Można było zaobserwować, że niektórym Orłom zaczęło brakować „tlenu”. Goście tę sytuację w pełni wykorzystali i strzelili dwie bramki oraz nie wykorzystali trzech sytuacji z bardzo bliskiej odległości strzelenia piłki do pustej bramki.
Mecz zakończył się wynikiem 3:0 dla Czarnych, którzy umocnili się na pozycji wice lidera, a gospodarze zajmują ostatnie miejsce nadal bez punktów i strzelonej bramki.
W barwach Orła zagrali : Kaliszewski Szymon – Bucholz, Balcer, Kobylarz R., Kamiński -Kuchnowski (60′ Czerwiński), Laga, Jaśniewski, Kruk-Schuchardt (73′ Dończyk M.) i Dończyk B.

Kolejny mecz 2 września br. na wyjeździe Orzeł rozegra z Kaszubami Połchowo.