Reprezentacja Sołectwa Trąbki Wielkie zwyciężyła w VIII Mistrzostwach Gminy Trąbki Wielkie w koszykówce mężczyzn

9 kwietnia 2017 roku w Hali Sportowej Gimnazjum im. Kazimierza Jagiellończyka w Trąbkach Wielkich rozegrane zostały VIII Mistrzostwa Gminy Trąbki Wielkie w koszykówce mężczyzn.
W mistrzostwach udział wzięło 5 drużyn z czterech sołectw: Domachowo, Kaczki I, Kaczki II, Mierzeszyn i Trąbki Wielkie.
Zawody rozegrano systemem „każdy z każdym” – 4 kwarty po 5 minut. Sędzią głównym turnieju był Piotr Stacewicz z Rusocina.

Tytuł mistrzowski i złote medale wywalczyli koszykarze z Trąbek Wielkich, którzy pokonali w kolejności Kaczki I 28 : 8, Czerniewo 30 : 15, Kaczki II 27 : 10 i Domachowo 48 : 3. Drugie miejsce zajęli zawodnicy drużyny Kaczki I, którzy wygrali z Czerniewem 31 : 12, w derbowym pojedynku z drużyną Kaczki II 23 : 19 i z Domachowem 30 : 6. Na trzecim miejscu uplasowali się koszykarze z Czerniewa, którzy okazali się lepsi od drużyny Kaczki II 20 : 10 i od Domachowa 10 : 6. W meczu decydującym o czwartym miejscu Kaczki II pokonały Domachowo jednym punktem 19 : 18.
Najlepsze trzy drużyny otrzymały puchary, dyplomy i talony uprawniające do korzystania z Hali Sportowej, a zawodnicy tych drużyn – uhonorowani zostali medalami. W klasyfikacji najlepszych strzelców zwyciężył Piotr Megger z Trąbek Wielkich zdobywca 55 punktów. Na II miejscu w tej klasyfikacji uplasował się Sławomir Blejder który zdobył 37 punktów. Piotr w nagrodę otrzymał piłkę do gry w koszykówkę.
Tytuł mistrzowski wywalczyli; Maciej Stankiewicz 6 pkt., Piotr Megger, Jakub Lewańczyk 36pkt, Sylwester Wajsbrot 18 pkt, Daniel Kowalewski 13 pkt. i Jakub Marchewicz 5pkt.,