Powiatowe święto unihokeja w Trąbkach Wielkich

wiesci2016121Gimnazjum im. Kazimierza Jagiellończyka w Trąbkach Wielkich w dniach 9-10.11.2016 roku było stolicą powiatu gdańskiego w unihokeju gimnazjalistów.

W tych dniach najlepsze zespoły z gmin powiatu gdańskiego uczestniczyli w XVIII Powiatowej Gimnazjadzie chłopców i dziewcząt w unihokeju – Trąbki Wielkie 2016
Jako pierwsze do walki przystąpiły dziewczęta. Do mistrzostw zgłosiło się pięć reprezentacji. Zabrakło przedstawicieli z gmin Przywidz, Pszczółki i Kolbud. Turniej został rozegrany systemem każdy z każdym 2 X 8 minut. W przerwach miedzy meczami swój program zaprezentowała grupa czyrliderek z miejscowego gimnazjum pod kierunkiem Katarzyny Borowik. Za swój występ dziewczęta otrzymały gromkie brawa od uczestników turnieju.
Po rozegraniu 10 meczy tabela końcowa dziewcząt przedstawia się następująco:
I miejsce Gimnazjum Cedry Małe 6 pkt. 11:7br.
Drużyna w drodze do mistrzostwa pokonały Pruszcz Gdański 4:1 i Suchy Dąb 4:3 oraz zremisowały z Przejazdowem 1:1 i Trąbkami Wielkimi 2:2. Skład: Ambros Maryna, Bukowska Maja, Cyrocka Natalia, Golińska Joanna, Halemba Joanna, Jędrzejczyk Nikola, Kowal Wiktoria, Lis Katarzyna, Terlecka Marzena i Walecka Aleksandra, trener – opiekun Zbigniew Tymiński.
II miejsce Trąbki Wielkie 5 pkt. br.9:7
III miejsce Przejazdowo 4 pkt. br. 6:6
IV Miejsce Suchy Dąb 3 pkt. br.10:10
V miejsce Pruszcz Gdański Nr 1 2 pkt. br. 4:10

Dzień później 10 listopada 2016 swoje mistrzostwa rozegrali chłopcy. Tak jak u dziewcząt w turnieju zabrakło drużyn z gmin; Kolbudy, Przywidz i Pszczółki.
Tabela końcowa chłopców:
I miejsce Gimnazjum Trąbki Wielkie 8 pkt br. 12:1 .
W drodze po mistrzostwo pokonali kolejno Przejazdowo 3:0, Cedry Małe 5:1, Pruszcz Gdański 3:0 i Suchy Dąb 1:0 ( złotą bramkę zdobył Kacper Laskowski na 3 sekundy przed końcową syreną ) Skład: Bonk Tomasz, Koszałka Michał, Laskowski Kacper, Lech Dominik, Mączyński Paweł, Orłowski Juliusz, Ossowski Aleksander, Pańkowski Artur, Perka Przemysław, Preuss Maciej, Rekowski Piotr i Went Krystian, opiekun – trener Adrian Wysiecki.
II miejsce Suchy Dąb 6 pkt. br. 6:2
III miejsce Przejazdowo 3 pkt. br 3:6
IV miejsce KSN Pruszcz Gdański 2 pkt. br. 4:10
V miejsce Cedry Małe 1 pkt. br. 4:10
Oficjalne wyniki ogłosił organizator turnieju Zenon Kulikowski. Wręczył wszystkim drużynom pamiątkowe dyplomy ufundowane przez organizatora, a trzy najlepsze w każdej kategorii zostały uhonorowane pucharami Starosty Gdańskiego.