Pogrom 8:0 GKS Gren Bombs z Trąbek Wielkich

greenbombs2015073Po bardzo udanej inauguracji w rozgrywkach o mistrzostwo woj. kl. „B” Gminnego Klubu Sportowego Gren Bombs z Trąbek Wielkich, gdzie na wyjeździe pokonali 3:1 zespół Słupi Sulęczyno wszyscy czekali na kolejny dobry mecz.
5 września 2015 Gren Bombsi podejmowali zespół z Santany Wielki Klincz, która również wygrała pierwszy mecz z Gryfem Goreczyno 3:0. Bardzo ciekawe zapowiadał się mecz drużyn bez porażki. Goście przystąpili do meczu bardzo skoncentrowani, a swoje akcje w pierwszej części meczu były prowadzone z dużym poszanowaniem piłki. Atakowali skrzydłami z których zagrażali golkiperowi gospodarzy. Natomiast Gren Bombsi atakowali z kontry. 17 minuta meczu była przełomową w historii meczu w której to gospodarze stracili swojego kapitana ,trenera grającego i podporę linii obronnej Rafała Ratyńskiego. Za faul w polu karnym otrzymał czerwoną kartkę. Konsekwencja tej karki był również podyktowany rzut karny. Goście wykorzystali go i objęli prowadzenie 1:0. Bombsi chcieli szybko odrobić straconą bramkę i zaatakowali z dużym animuszem. Goście grali swoje i przeprowadzali swoje akcje z kontry. W pierwszej połowie jeszcze dwukrotnie wykorzystali takie sytuacje i strzelili 2 bramki. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem 3:0 dla Gości.
Po przerwie ton nadawali już tylko goście. Dużą dojrzałość i doświadczenie zaprezentowali w prowadzonej grze. Przy prowadzeniu 5:0 kolejny zawodników Bomsów otrzymał czerwoną kartkę za niesportowe zachowanie. Goście mając przewagę na boisku dwóch zawodników dążyli do strzelenia kolejnych bramek. Bardzo im zależało, aby ustalić wynik dwucyfrowy. Ostatecznie Santana pokonała gospodarzy 8:0 ! W tabeli GKS z 3 punktami spadł na VI miejsce.
z ostatniej chwili
Drugi zespół z gminy Trąbki Wielkie – LUKS Olimp Mierzeszyn uczestniczący w rozgrywkach o mistrzostwo klasy „B” pokonał GTS Przywidz 7:3. Po dwóch meczach Olimp zgromadził 4 pkt i zajmuje IV miejsce w tabeli.