Po raz piąty triumfuje reprezentacja Sobowidza !

mistrz51615923 października 2016 w hali sportowej Gimnazjum im. Kazimierza Jagiellończyka w Trąbkach Wielkich zostały rozegrane po raz XXVI Mistrzostwa Gminy Trąbki Wielkie w Piłce Siatkowej Kobiet. Do turnieju zgłosiło się 8 reprezentacji sołeckich. Organizatorem mistrzostw GOKSiR Trąbki Wielkie.
Drużyny zostały rozlosowane na dwie grupy eliminacyjne. Następnie dwie pierwsze drużyny awansowały do półfinału. Zwycięzcy półfinałów rozegrali mecz o tytuł mistrzowski i złoty medal, a pokonanie zespoły walczyły o trzecie medalowe miejsce.
W pierwszym półfinale Sobowidz pokonał 2 : 0 Mierzeszyn, a drugim Gołębiewo Średnie 2:1 pokonało Domachowo.
W wielkim finale spotkały się reprezentacje sołectw Sobowidza i Gołębiewa Wielkie. Po zaciętym i stojącym na wysokim poziomie ostatecznie w stosunku 2:1 zwyciężyły Panie z Sobowidza.
W małym finale o miejsce III Mierzeszyn pokonał sąsiadów zza miedzy reprezentację sołectwa Domachowo. Na kolejnych miejscach uplasowały się reprezentacje sołectw Kaczki, Trąbki Wielkie, Drzewiny i Trąbek Małych.
Dekoracji medalami, dyplomami i pucharami najlepszych drużyn dokonał Leszek Orczykowski dyrektor GOKSiR.