Piłkarki z S.P Trąbki Wielkie Mistrzyniami Powiatu Gdańskiego

zlotkzsp2015005W dniach 5 – 6 maja 2015r. na boisku Szkoły Podstawowej Nr 2 w Pruszczu Gdańskim zostały rozegrane Mistrzostwa Powiatu Gdańskiego w Mini Piłce Nożnej Chłopców i Dziewcząt .

Gminę Trąbki Wielkie w obu grupach reprezentowała SP Trąbki Wielkie. Młode piłkarki podopieczne Aleksandry Bielawy odniosły 4 zwycięstwa i zajęły I miejsce. Kolejno pokonały SP Wiślinkę 2:0, SP Pruszcz Gdański Nr.2 3:0, SP Giemlice 1:0 i SP Pszczółki 6:0. Bramki strzeliły: Marcelina Preus 3, Kalina Niski 1 i Aleksandra Stoduś 8. Bardzo dobrze w bramce zagrała Ania Doroba .
Kolejne miejsca zajęły SP Giemlice, SP Wiślinka, SP Pruszcz Gdański Nr 2 i SP Pszczółki.
Tytuł mistrzowski i awans do kolejnej rundy eliminacyjnej Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej Mini Piłce Nożnej Dziewcząt wywalczyły: Aleksandra Stoduś, Martyna Misior, Aleksandra Bida, Marcelina Preuss, Kalina Niski, Zuzanna Kusaj, Klaudia Ratkowska, Anna Doroba i Magdalena Tkaczyk – opiekun Aleksandra Bielawa.
W turnieju chłopców zgłosiły się wszystkie reprezentacje gmin i miasta Pruszcz Gdański. Podopiecznym Przemysława Sautycza nie udało się powtórzyć sukcesu swoich koleżanek. Zajęli czwarte miejsce ustępując miejsca na podium : Im SP Pruszcz Gdański Nr.3, II m. ZKPiG Kolbudy, III m. ZS Straszyn, a wyprzedzili ZS Przywidz, ZS Suchy Dąb, SP Cedry Wielkie i SP Pszczółki .
IV miejsce wywalczyli: Aleksander Ossowski, Mateusz Płocke, Jan Szurgociński, Piotr Kłos, Dominik Lech, Wiktor Knie, Łukasz Świerżewski, Przemysław Perka, Piotr Rekowski, Karol Stiduś i Wawrynowicz Filip- opiekun Przemysław Sautycz.

Zwycięzcy awansowali do kolejnej rundy eliminacyjnej. Runda ta to półfinał wojewódzki dziewcząt , który zostanie rozegrany 15 maja 2015 o godzinie 9.00 w Trąbkach Wielkich. W tym półfinale dziewczęta z Trąbek Wielkich będą miały za przeciwniczki mistrzynie z powiatów: kościerskiego, chojnickiego i starogardzkiego.
Życzymy udanego startu i awansu do finału. Kibiców, rodziców i kolegów, koleżanek ławy szkolnej prosimy o gorący doping.