Orzeł znów oprawił z porażką 3:1 KS Mściszewice

21 kwietnia 2018 roku na boisku w Trąbkach Wielkich Orzeł rozegrał mecz KS Mściszewice. Goście wiosną wyraźnie poprawili swoje konto punktowe i w dalszym ciągu walczą o utrzymanie się V lidzie Pomorskiego Związku Piłki Nożnej w Gdańsku.
Nie było inaczej w Trąbkach Wielkich. To Goście strzeli pierwszą bramkę i końca 45 minuty prowadzili 1:0. Orzeł walczył o wyrównanie i w ostatnich sekundach pierwszej połowie. Sędzia podyktował rzut karny przeciwko KS Mściszewicom. Tomasz Piertowicz wykorzystał okazję i wyrównał stan meczu na 1:1.
Po przerwie Orzeł zaatakował zdecydowanie i co raz lewą stroną to Barłomiej Dończyk to Marcin Laga dochodzili do pozycji strzeleckich. Pierwszy na listę strzelców bramek wpisał Bartek Dończyk i od 51 minuty Orzeł prowadził 2:1. Goście nie byli dłużni i za wszelką cenę chcieli doprowadzić do wyrównania. Golkiper Koprowski pewnie bronił i nie dopuścił do utraty prowadzenia przez Orła.
Kiedy Goście większą ilością zawodników atakowali bramkę Orła zapominali o obronie własnej bramki. Była to woda na młyn dla w/w napastników Orła. Co raz częściej wyprowadzane kontrataki stwarzały sytuacje bramkowe. W kontrataku w 80 minucie Marcin Laga strzelił trzeciego gola i ustalił końcowy wynik meczu 3:1 dla Orła.
Drużyna Orła zagrała w składzie; br. Koprowski – Dończyk M, Kobylarz M., Szostek, Kamiński –  Kruk (79′ Wiński Michał), Malek (49′ Jaśniewski), Pietrowicz, Dończyk B. – Zalewski, Laga.