Orzeł w Pszczółkach zatopił Potok !

inaugorzel16102W dobrych warunkach drużyny GSS Potok Pszczółki i LKS Orzeł na POTOK ARENIE w Pszczółkach zainaugurowały rundę wiosenną sezonu piłkarskiego 2015/2016 o mistrzostwo V ligi Pomorskiego Związku Piłki Nożnej w Gdańsku.
W dobrych warunkach został rozegrany mecz. Piłkarzom towarzyszyło słońce i wiał lekki chłodny wiatr. Potok objął prowadzenie od strzelenia bramki z rzutu wolnego. Utrata bramki spowodowała, że Orzeł podkręcił tempo i co raz przedostawali się po 16-tkę Potoku. Brakowało jednak celnego strzału. W tym czasie obrona Potoku bardzo dobrze się spisywała.
W 42 minucie po kolejnej akcji przeprowadzonej prawą stroną bramkę na 1:1 strzelił Dampc.
W drugiej połowie meczu piłkarze Orła jeszcze szybciej rozgrywali piłkę i co raz przedostawali się pod bramkę golkipera Potoku. Po kolejnym dośrodkowaniu i zamieszaniu w polu karnym z bliskiej odległości drugą bramkę dla Orła strzelił Schuchardt. Po utracie bramki i niekorzystnym wyniku meczu gospodarze zabrali się do roboty i kilka razy zagrozili bramce Orła.
w 63 minucie po faulu na Bronce sędzia podyktował rzut wolny. Do wykonania rzut podszedł Kobylarz. Precyzyjne uderzona piłka z około 23 metrów znalazła drogę do bramki Potoku. Jest 3:1 i radość wśród piłkarzy Orła!
Do końca meczu pozostało jeszcze 27 minut w której to większą dojrzałość piłkarską zaprezentowali piłkarze Orła. Szanowali piłkę dogrywali celnie i stwarzali sobie kolejne sytuacje bramkowe. Najlepszą okazję 100% na podwyższenie wyniku miał Schuchardt, który z pozycji sam na sam przegrał pojedynek z brakarzem Potoku .
W drugiej połowie meczu na trybunie Potok Arenie pojawili się posłowie R.P Andrzej Kobylarz i Piotr Liroy- Marc. Tradycyjnie kibice wykorzystali tą okazję do zrobienia sobie fotek i porozmawiania. Posłowie po meczu złożyli gratulacje zwycięskiej drużynie.
Zwycięstwo Orzeł wywalczył w składzie: Kowalczyk –  Dończyk B. (72′ Kuchnowski), Łaszczyk, Balcer, Kamiński – Dończyk T., Kobylarz M. (75′ Czaja), Dampc, Bronka – Schuchardt (81′ Bartosik), Żabinski.