Orzeł Trąbki Wielkie pokonał Sztorm Mosty 1:0

orzelmosty2016070Po porażce na wyjeździe z GKS Kawale trener, kierownictwo klubu oraz najwierniejsi kibice Orła czekali jak sobie poradzą zawodnicy w kolejnym meczu ligowym z trudnym przeciwnikiem jakim jest zespół Sztormu z Mostów.

Mecz został rozegrany 9 kwietnia 2016 roku w Trąbkach Wielkich.
W Trąbkach Wielkich jest już tradycją, że meczy z udziałem Orła nie opuszcza poseł RP Andrzej Kobylarz.
Pierwsza połowa meczu w wykonaniu Orła nie należała do udanych. Niewiele dobrych akcji było do zdobycia gola i objęcia prowadzenia w tym ważnym meczu dla obu drużyn. Każdy punkt w rozliczeniu końcowym może okazać na wagę pozostania w V lidze z uwagi na reorganizację III ligi. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:0.
Po przerwie Orzeł przejął inicjatywę i co raz atakował bramkę Gości. W 64 minucie Żabiński wykorzystał sytuację sam na sam, gdzie przelobował golkipera Sztormu i zdobył upragnioną bramkę. Orzeł objął prowadzenie 1:0 !
Od tego momentu zespół Sztormu zmobilizował się i za wszelką cenę chciał doprowadzić do remisu. W bramce dobrze spisywał się bramkarz Kowalczyk, którego wspomagali koledzy z drużyny.
Taka sytuacja spowodowała, że od tego momentu Orzeł wyprowadzał groźne kontrataki. Bardzo dogodną okazję na podwyższenie wyniku 73 minucie miał A.Schuchardt, który nie wykorzystał sytuacji sam na sam i przegrał pojedynek z bramkarzem Gości.
Goście za wszelką cenę chcieli zmienić wynik meczu. Długimi podaniami wrzucali piłki w pole karne, na tzw. aferę. W ostatnich minutach meczu Orzeł całą drużyną bronił jedno bramkowej przewagi. Pamiętali jak w meczu z GKS Sierakowicami po jednym z takich wrzutów ( w 94 minucie) i zamieszaniu pod bramką Orła sędzia podyktował rzut karny. Z pewnych trzech punktów pozostał tylko jeden.
Teraz udało się obronić zerowe konto bramkowe, a w nagrodę Orzeł powiększył swoje konto o trzy punkty.
W zwycięskim meczu zagrali : br.Kowalczyk –  Kuchnowski, Łaszczyk, Molga , Kamiński – Dampc, Balcer, Kobylarz M. (90′ Kobylarz R.), Żabiński, Bronka (74′ Bartosik.) – Schuchardt (86′ Dończyk T.).