Orzeł pokonał SKS Bałtyk II Gdynia 3:2 w meczu sparingowym!

W dniu 11 marca 2017 roku meczem sparingowym z SKS Bałtykiem II Gdynia trener Sławomir Matuk Orła zakończył okres przygotowań swojej drużyny do rundy wiosennej 2017.
Goście SKS Bałtyk II to juniorzy rocznik 1998-1998 którzy uczestniczą w rozgrywkach seniorów o mistrzostwo wojewódzkiej klasy A – grypa I. Trenerem drużyny jest zasłużony dla piłki pomorskiej Jerzy Jastrzębowski..
Jerzy Jastrzębowski prowadził również zespół Orła w IV lidze wiosną 2010. Niestety bardzo duże poniesione straty w rundzie jesiennej 2009 pomimo dobrej gry w rundzie wiosennej nie udało mu się utrzymać drużyny w IV lidze. Od tamtego okresu Orły walczą o IV ligę bez skutku.
Mecz sparingowy rozpoczął się od szybkiej wyprowadzonej lewą stroną kontry przez młodych piłkarzy z Bałtyku i nie wykorzystania wypracowanej sytuacji sam na sam z golkiperem Orła. Była to 2 minuta meczu. Kilka minut później Bałtyk wypracował kolejną sytuację z której mógł strzelić bramkę.
Pierwszy strzał celny na bramkę Bałtyku w 20 minucie oddał obrońca Łukasz Balcer. Kolejne celne strzały w wykonaniu przez L. Balcera to 25 i 33 minuta. Po obronie strzału z 33 minuty piłkę dobił Aleks Kamiński i Orzeł objął prowadzenie 1:0.
Po objęciu prowadzenia młodzi piłkarze Bałtyku jakby zaskoczeni tym faktem oddali pole Orłom, którzy skrzętnie wykorzystali wypracowane sytuacje . W okresie między 40 a 45 minutą oddali cztery strzały celne z czego dwa trafiły do bramki po strzałach Mateusza Dończyka.
Po pierwszej połowie Orzeł prowadził 3:0.
W drugiej połowie Goście z większym zaangażowaniem zaatakowali bramkę Orła. Wypracowali sobie pozycje bramkowe. Efektem dobrej gry były zdobyte dwie bramki w 60 i 61 minucie. W tych akcjach błędów nie uniknęli obrońcy Orła. Goście atakowali i za wszelką cenę chcieli doprowadzić stan meczu do remisu , a może i wygrać…
Trener w tym meczu miał do dyspozycji 15-tu zawodników. Mecz podobał nielicznej grupie najwierniejszych kibiców Orła.
A teraz już czekamy na inaugurację rozgrywek o mistrzostwo V ligi, która odbędzie się 18 marca 2017 ( sobota) o godzinie 14.30 w Trąbkach Wielkich meczem Orła z KS Mściszewice.