Orzeł pokonał kandydata do IV ligi GKS Kowale 2:1 !

W sobotnie popołudnie 1 kwietnia 2017 r. Orzeł w trzeciej kolejce rundy wiosennej o mistrzostwo V ligi Pomorskiego Związku Piłki Nożnej w Gdańskim rozegrał mecz z GKS Kowale.
Po porażce Orła w drugiej kolejce z Sztormem Mosty 2:1 kibice z Trąbek Wielkich zastanawiali się jak zagrają ich pupile z GKS-em który na odwrót pokonał lidera GOSRiT Luzino 2:0.Mecz ten miał dać odpowiedź w jakiej są formie.
Orzeł rozpoczął mecz od wysokiego pressingu już na połowie przeciwnikami. Przez pierwsze 20 minut żadnej z drużyn nie udało się wyprowadzić akcji zagrażającej bramkarzom przeciwnika. Pierwsze zagrożenie dla bramkarza GKS w 20 minucie było podanie prostopadłe, a w zasadzie strzał w z odległości ok. 18 metrów. Łukasza Balcera. Był to znak dla Gości, że Orzeł mozolnie wypracowuje sobie akcje z zalążkiem na strzelenie bramki. Potwierdzeniem tego była strzał zza pola karnego w wykonaniu Mateusza Damca, po którym piłka trafiła w słupek i wpadła do bramki zaskoczonego golkipera GKS-u. Orzeł objął prowadzenie 1:0.
41 minucie GKS wypracował sobie dwie okazje do strzelenia bramki, Na przeszkodzie stanął dobrze broniący bramki Orła Kaliszewski.
Druga połowa meczu rozpoczęła się od ataków GKS-u. W rewanżu w 56 minucie po faulu w polu karnym sędzia wskazał na punktu oddalony o 11 metrów od bramki GKS-u. Do wykonania rzutu karnego podszedł Daniel Jaśniewski i pewnie go wykorzystał. Pachnie niespodzianka Orzeł prowadzi już 2:0 !.
GKS szybko zdobywa bramkę kontaktowa. Jest już tylko 2:1 dla Orła.
Od tego momentu Goście podkręcili tempo gry, lecz do końca meczu już żadnej z drużyn nie udało się strzelić bramki.
Tak wiec Orzeł zrewanżował się Gościom za poniesiona porażkę jesienią w Kowalach 4:3.
W tym meczu barw Orła bronili: Kaliszewski – Łaszczyk, Neubauer, Kobylarz, Balcer –  Żabiński, Dończyk T.(90′ Dończyk B.), Kowalski Jakub, Dampc, Kamiński (90’+4 Czerwiński Jakub)  –  Schuchardt (46′ Jaśniewski),