Orzeł odprawił b. IV ligowca MKS Władysławowo 3:1

wikt2016144W szóstej kolejce o mistrzostwo V ligi Pomorskiego Związku Piłki Nożnej w Gdańsku LKS Orzeł Trąbki Wielkie podejmował jeszcze w rundzie wiosennej 2016 b. IV-to ligowca MKS Władysławowo.
Każdej z walczących drużyn były potrzebne punkty, jednym do walki o IV ligę, drugim o spokojny byt w V lidze.
Mecz rozpoczął się od ataku Orła który już w 3 minucie ze strzału Tomasza Dończyka mógł prowadzić. A już 7 minucie to Goście mogli objąć prowadzenie. Nie wykorzystane dotychczasowe sytuacje w 15 minucie wykorzystał Adrian Schuchardt który z bliskiej odległości strzelił dla Orła pierwszą bramkę. Do przerwy kibice więcej goli nie zobaczyli. Natomiast sędzia zawodów pokazał zawodnikom z obu drużyn za ostrą grę i faule żółte kartki.
W drugiej połowie trener Krystian Ryczkowski dokonał kilku zmian co wzmocniło silę Orła. W 56 minucie Schuchartd trafił silnym strzałem w poprzeczkę. Jedenaście później w 67 minucie Daniel Jaśniewski precyzyjnym strzałem obok słupka zdobywa drugiego gola. Orzeł już prowadzi 2:0, a kibice co raz nagradzają oklaskami swoich za udane akcje.
Kolejna bramka padła 84 minucie z dobrze wykonanego rzutu wolnego z około 27 metrów. Po błędzie golkipera Gości, który źle obliczył lot piłki, który w konsekwencji wpadł mu za kołnierz do bramki.
Orzeł objął prowadzenie 3:0 !
Na taki wynik nie wielu kibiców z Trąbek Wielkich liczyło. W tym momencie Orzeł już uwierzył, że zwycięstwo ma w rękach. W 86 minucie niegroźne dośrodkowanie pod bramkę Orła wykonane przez Gości z prawej strony, trafia na główkę kolegi, który strzałem w długi róg zmniejsza porażkę na 3:1. Do końca zarówno gospodarze jak Goście wypracowali sobie jeszcze pozycje do zdobycia bramek. Sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał Łukasz Balcer.
Był to kolejny bardzo dobry mecz w wydaniu Orłów.
Tradycyjnie na meczu swojej drużyny był Poseł RP Andrzej Kobylarz.
Orzeł zagrał w składzie ;. Kaliszewski b. – Kuchnowski, Molga, Neubauer, Bronka – Czerw (65′ Dończyk B.), Dończyk T.(57′ Kobylarz), Pietrowicz, Kamiński – Schuchardt (74′ Żabiński ), Jaśniewski (72′ Balcer).