Orzeł co raz wyżej w tabeli ligowej

orzelzn2016039
W ostania sobotę 23 kwietnia 2016 roku seniorzy Orła z Trąbek Wielkich dołożyli kolejne trzy punkty w swojego konta. Na własnym boisku pokonali Eko – Prod Szemud 2:0.

Bramki zostały zdobyte z drugiej połowie meczu. Pierwszą po błędzie golkipera Gości , który w 54 minucie niefortunnie wykopał piłkę pod nogi naszego pomocnika Tomka Dończyka, który wykorzystał sytuację i z około 25 metrów posłał piłkę do pustej bramki. Bramkarz nie zdążył wrócić do swojej świątyni. Kolejną bramkę w 60 minucie zdobył Łukasz Balcer z rzutu wolnego. Prowadzenie 2:0 uspokoiła grę Orła, ale swojej szansy do strzelenia gola kontaktowego szukali Goście.
Orzeł zagrał w składzie; br. Narloch –  Łaszczyk, Molga, Balcer, Kamiński – Dampc (78′ Kobylarz R.), Dończyk T., Kobylarz M. – Żabiński (87′ Kuchnowski), Bronka (77′ Dończyk B.) – Schuchardt (51′ Bartosik).

Po tym zwycięstwie Orzeł awansował na 7 pozycję w tabeli, która daję gwarancję pozostanie w rozgrywkach w V lidze na sezon 2016/2017.
Warunki w jakich musieli rozegrać mecz zawodnicy były fatalne, pochmurno, zimno, padający deszcz i porywisty wiatr. Tradycją już jest, że na mecze Orła przyjeżdża Poseł RP Andrzej Kobylarz. Po Jego przybyciu poprawiła się pogoda, a zawodnikom i kibicom w końcówce meczu zaświeciło słońce.