Orliki nie dały rady SKS Bałtykowi Gdynia

30 września 2017 w szóstej rundzie rozgrywek o mistrzostwo Pomorskiej Ligi Juniorów Starszych KS Orzeł 1955 podejmował drużynę SKS Bałtyk Gdynia.
Dotychczasowe zdobycze obu drużyn to Orzeł 4 pkt. , a Bałtyk 1 pkt. Wszyscy liczyli, że mecz będzie wyrównany i Orliki z Trąbek Wielkich mogą się pokusić o trzy punkty.
Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowy remisem 0:0. Po przerwie bardziej zmotywowani byli gdynianie. Dodatkowo Gościom w ataku na bramkę Orłów pomagał podmuchach silnego wiatru. Po jednej z kontr i dośrodkowaniu z prawej strony obrońca Łukasz Zitterman strzelił sobie „samobója”.
Po utracie bramki Orzeł zaatakował, ale kontry wyprowadzane przez gdynian były bardzo groźne. Gra się zaostrzyła, a sędzia pokazywał żółte kartki. Po jednej z takich akcji „spięciu” Jakub Czerwiński otrzymał drugą żółtą kartkę , a konsekwencji czerwoną i musiał opuścić pole gry. Po tym fakcie Goście za wszelką cenę dążyli do podwyższenia wyniku. Orzeł zatracił swój styl i całkowicie się pogubił. Goście strzelili drugą bramkę i gra się uspokoiła. Po jednej z wyprowadzonych kontr przez gospodarzy w pozycji sam na sam z bramkarzem Bałtyku był Hubert Hałun którego strzał minimalnie minął słupek.
Goście w rewanżu strzelili trzecią bramkę już w doliczonym czasie i zwyciężyli ostatecznie 3:0.