Na pożegnanie sezonu 2015/2016 Orzeł pokonał KS Kamienicę Królewską 3:1 ( 1:0 )

lksorzelks2016168Po dobrym występie w Gdyni z Olimpią Osowa kibice liczyli na dobry mecz i zainkasowanie kompletu trzech punktów z KS Kamienicą Królewską. Jesienią 2015 w Kamienicy Królewskiej Orzeł został pokonany 2:1.
Jak przystało na prawdziwych sportowców Orzeł pragnął się zrewanżować Gościom za tą porażkę.
Mecz rozpoczął się wspaniale, bo już w 5 minucie Adrian Schuchardt zdobył pierwszą bramkę dla Orła. Orzeł objął prowadzenie 1:0. Goście tym faktem są bardzo zaskoczeni. Chcą szybko zdobyć wyrównującą bramkę. Orzeł po zdobyciu gola i objęciu prowadzenia oddał inicjatywę gościom i sam wyprowadza groźne akcje kontrujące na bramkę golkipera Gości. W 13 minucie ponownie Adrian miał pozycję bramkową lecz jej nie wykorzystał. W 20 minucie Orzeł trzykrotnie wykonuje stałe fragmenty w postaci rzutów rożnych. Z tego oblężenia i z stworzonych sytuacjach nic nie wyszło w postaci strzelenia bramki. W rewanżu w 25 minucie Goście wypracowali sobie tzw. 1oo-tkę oraz rzut rożny z których to sytuacji bramkowych nie zamienili na upragnioną bramkę. Do utraty bramki nie dopuścił dobrze broniący bramkarz Kowalczyk.
W 30 minucie ponownie Adrian miał wyśmienitą sytuację do zdobycia bramki. Jego strzał z 20 metrów minął słupek. W rewanżu w 34 minucie Goście z wypracowanej pozycji tzw. 100-tki, z odległości około 11 metrów strzelec nie trafił piłką trafić do bramki. Końcówka pierwszej połowy należała do Gości, którzy wypracowali jeszcze trzy okazje do zdobycia bramki. W tym dniu zawodnicy z Kamienicy Królewskiej chyba mieli źle ustawione „celowniki” .
Druga połowa rozpoczyna się w 46 minucie zdobyciem drugiego gola przez Orła. Adrian wykorzystuje prostopadłe podanie, wychodzi sam na sam z bramkarzem Gości i nie daje mu szans, strzelając mu drugą bramkę.
Goście chyba jeszcze byli myślami w szatni ! Utratą drugiej bramki są po raz drugi zaskoczeni! W rewanżu już w 48 minucie wypracowują pozycję do zdobycia bramki. Strzał miła bramkę Kowalczyka o centymetry. Kamienica nie spuszcza z tonu i za wszelką cenę chce strzeli
bramkę kontaktową. W 58 minucie udaje im się zdobyć pierwszą bramkę. Jest już tylko 2:1 dla Orła !
W 65 minucie Adrian Schuchardt zostaje zmieniony przez Przemysława Czerw. Trzy minuty późnie Orzeł podwyższa stan meczu na 3:1. Strzelcem bramki jest Mateusz Dampc.
Goście nie rezygnują z strzelenia kolejnych bramek i atakują z coraz to większą ilością zawodników. Zawodnikom zmęczenie daje znać i powroty na swoje pozycje były spóźnione. Taka sytuacja stworzyła, że Orzeł wyprowadzał swoje groźne akcje z których mógł strzelić kolejne bramki. Dogodne sytuacje na strzelenie bramki nie wykorzystali Czerw , Groszek, Bronka i Dampc.
Do końca meczu wynik ustalony w 68 minucie nie uległ zmianie. Tak wiec Orzeł zrewanżował się KS Kamienicy Królewskiej za porażkę z jesieni. Po końcowym gwizdku wszyscy wzajemnie sobie dziękowali za udany finisz w lidze i zapewnie udziału w rozgrywkach V lidze w sezonie 2016/2017.
W ostatnim meczu zagrali; br. Kowalczyk –  Łaszczyk, Molga, Balcer, Kamiński – Dampc, Dończyk T., Kobylarz R. (74′ Groszek) –  Bartosik (58′ Dończyk B.), Kamiński (74’Bronka) – Schuchardt (65′ Czerw).

Trener Krystian Ryczkowski, kierownik drużyny Andrzej Marszałowicz.