Maciej Fierek srebrnym medalista XX Ogólnopolskich Igrzysk LZS – Spała 2017

W dniach 25- 27 sierpnia 2017 roku na obiektach COS Spała woj. łódzkie rozegrany został Centralny Finał XX Igrzysk LZS. W igrzyskach wystartowała reprezentacja pomorskich LZS-ów. Miło mi poinformować, że do reprezentacji został powołany czołowy siłacz wybrzeża Maciej Fierek mieszkaniec Gołębiewka gmina Trąbki Wielkie. Wspólnie z pozostałymi siłaczami z gminy Pruszcz Gdański Przemysławem Kapelińskim, Piotrem Grackiewiczem, Dariuszem Jahn i Mateuszem Szymańskim wystartowali w konkurencji przeciągania liny mężczyzn.
W turnieju wystartowało 10 reprezentacji wojewódzkich. Zawody zostały rozegrane systemem do dwóch porażek.
W drodze po srebrny medal drużyna z pomorskiego w pierwszej rundzie miała wolny los, w drugiej rundzie (ćwierćfinał ) pokonali woj. lubuskie, a w półfinale przegrali z późniejszymi mistrzami igrzysk woj. lubelskim.
W walce o II miejsce i srebrny medal igrzysk w kolejności pokonali woj. świętokrzyskie i łódzkie.
Ostateczna kolejność medalistów XX Ogólnopolskich Igrzysk LZS przedstawia się następująco : I miejsce woj. Lubelskie, II miejsce woj. pomorskie i II miejsce woj. śląskie.

Czwarty z lewej Maciej Fierek i pozostali medaliści igrzysk w przeciąganiu liny -Spała 2017
Warto tu przypomnieć ,że Maciej Fierek dwukrotnie wraz z drużyną GZ LZS Trąbki Wielkie zdobył brązowe medale igrzysk oczywiście w swojej konkurencji przeciąganiu liny. Po XX igrzyskach jest trzykrotnym medalistą , a tym samym najlepszym mieszkańcem gminy Trąbki Wielkie!