LKS Orzeł Trąbki Wielkie – Wietcisa Skarszewy 3-1 ( 1-1 )

vict2016002W swoim czwartym występie w sezonie 2016/2017 juniorzy rocz. 2002 Orła Trąbki Wielkie doczekali się pierwszych punktów. Po porażkach z LKP Nowa Karczma 2-4, GKS Kolbudy 0-1 i Amigo Przyjaźń 3-4 w sobotę 1 października na własnym stadionie pokonali Wietcisę Skarszewy 3-1.
Początek meczu nie zapowiadał zwycięstwa gospodarzy. Goście ze Skarszew już w pierwszej akcji zaskoczyli obrońców i bramkarza miejscowych i objęli prowadzenie 1-0. Z czasem inicjatywę przejęli piłkarze Orła. Kilka razy bliscy byli wyrównania ale doskonale po uderzeniach Dominika Lecha i Aleksandra Ossowskiego spisywał się w bramce golkiper gości. W 11 minucie gospodarze dopięli swego. Doskonałe dośrodkowanie z lewej strony boiska wykorzystał Jakub Lech, który z najbliższej odległości strzałem głową pokonał bramkarza Wietcisy. Mimo naporu i wielu kolejnych sytuacji wynik do przerwy nie uległ już zmianie. Po przerwie wyraźnie dobrze dysponowani tego dnia gospodarze nie zwalniali tempa. Znakomicie w tym fragmencie gry spisywał się Jakub Bąk. To po wirtuozerskich dośrodkowaniach tego zawodnika z lewej strony boiska gospodarze strzelili kolejne bramki. Najpierw w 43 minucie z dośrodkowania J.Bąka skorzystał Dominik Lech i silnym uderzeniem pod poprzeczkę dał prowadzenie Orłowi a dwie minuty później po dośrodkowaniu J.Bąka i w zamieszaniu pod bramką Wietcisy najwięcej zimny krwi zachował Aleksander Ossowski podwyższając wynik na 3-1 dla gospodarzy. Gospodarze do końca kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku i nie dali sobie wydrzeć tak długo wyczekiwanego zwycięstwa.
Gospodarze wystąpili w składzie : Michał Kamiński w bramce, Mateusz Myszk – kapitan, Piotr Kłos, Jan Szurgociński, Mateusz Płocke w obronie, Aleksander Ossowski, Grzegorz Poniatowski, Jakub Lech, Łukasz Pellowski – w pomocy oraz Paweł Mączyński i Dominik Lech w ataku. Ponadto w zespole Orła wystąpili : Jakub Bąk, Kajetan Pikula, Daniel Bonk i Dawid Głowacki.